Skocz do zawartości
Forum

Chlopak i jego obsesja na punkcie...


Gość Juska202

Rekomendowane odpowiedzi

... Hitlera. Ja mam 18 lat, chlopak jest piec lat starszy ode mnie. Ma obsesje na punkcie Hitlera. Doslownie. Ksiazek o nim caly regal, mein kampf ( w dwoch jezykach), na allegro sledzi aukcje, gdzie sprzedaja swastyki, gapy, rozne przedmioty (jakies mlynki, talerze, stare dokumenty z takich wojennych czasow itd.). O tym potrafi gadac godzinami, wie chyba wszystko o Trzeciej Rzeszy itp, kolegow o podobnych zainteresowaniach (o zgrozo) tez ma i to nie sa ludzie, z ktorymi chce sie miec kontakt, poglady takie, ze sluchac sie nie da. Wiem, ze moje pytanie moze wydawac sie glupie, ale czy normalna jest taka fascynacja? Nie chodzi o to, ze on interesuje sie historia XX wieku, tylko o obsesje (tak) na punkcie Hitlera. Normalne to?
Tak, kolezanki pukaja sie w glowe i mowia, ze z kims o takich pogladach i zainteresowaniach nie chcialyby miec nic wspolnego. Przesada czy jednak nie?

Odnośnik do komentarza
Gość dopierdlaa

Tacy ludzie powinni siedzieć w zamknięciu i pewnie w końcu tak się stanie więc lepiej sobie poszukaj normalnego partnera bo jesteś młoda i szkoda abyś się marnowała.
Pewnie przy okazji popiera politykę kaczynskiego prawda?

Odnośnik do komentarza

Juska202, jeśli otoczenie zna Twojego chłopaka i dostrzega, że jego fascynacja Hitlerem wymyka się spod kontroli i nie chcieliby mieć takiego znajomego, to myślę, że coś jest na rzeczy. Sam fakt czytania o Hitlerze, jego osobowości, motywacji działania itd. nie jest czymś złym. Gorzej, gdy ta ideologa pochłania Twojego chłopaka i chce według niej żyć i postępować. Wówczas nie dziwię się, że otoczenie postrzega go w taki a nie inny sposób i unika z nim kontaktu (prócz oczywiście grupki zwolenników, którzy również zachłysnęli się tą ideologią).

Odnośnik do komentarza

Wlasnie chodzi o to, ze jego to.fascynuje, jemu sie to podoba, ta cala ideaologia jest mu - jak powtarza - bliska. To nie jest tylko zainteresowanie IIWS, to jest obsesja na punkcje nazistow. Mein kampf na pamiec zna. I takich zapatrzonych w Hitlera ludzi jest duzo, o wiele wiecej, niz sie spodziewalam. Poglady, jakie prezentuja, normalnych ludzi przerazaja. Tego sie nawet nie da przedstawic, takich ludzi trzeba posluchac, pobyc w ich towarzystwie. Wszyscy mi powtarzaja, ze od kogos takiego uciekaliby z daleka. Sama mysle, czy to normalne czy juz nie za bardzo, a wrecz nienormalne.Stad moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Olivka Bos

Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale nie wydaje mi się by było to normalne. Nie boisz się być z takim chłopakiem? Hitler najwidoczniej mu imponuje, a żadna zdrowa psychicznie osoba nie byłaby tak zapatrzona w taką osobę. Żadna.

Odnośnik do komentarza

Poznałas chłopaka, kolegę i on jest ponadnormatywnie zainteresowany Hitlerem. Dziwisz się temu i dziwisz się ze takich ludzi jest więcej niż sobie myślałaś.

Bywasz w tym towarzystwie, bo Ci to imponuje, Ciebie fascynuje czy jak? O gustach się nie dyskutuje- lubi to i jeśli nie rzutuje to na jego moralne wybory, które mogą zaszkodzić otoczeniu, to jego sprawa. Jeśli rzutuje to takie towarzystwo jest po prostu niebezpieczne.

Dopytujesz czy to normalne, bo ta nienomalnośc Cię pociąga? Czujesz się wyróżniona, że dopuszcza Cię do swojego świata?

Stwierdzilaś, że taki jest i otacza się podobnymi sobie ludzmi to co jeszcze tam robisz? Skoro się tak dziwisz, to chyba te jego poglądy Ci nie pasują.

Przystojny jest i myślisz go zmienić czy o co chodzi?

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze - nie da sie zmienic pogladow doroslych ludzi. Ba, ja nawet nie zamierzam nikogo zmieniac. Bo i jak? Jak komus konkretna ideologia sprala mozg, to nie ma szans.
Po drugie - nie podnieca mnie to ani nie pociaga. Gdyby tak bylo, to nie zastanawialabym sie nad tym, czy to normalne zainteresowanie/zachowanie i ludzie, tylko z gory bym uznala, ze wszystko jest tak, jak powinno byc.
Na poczatku bylo mi to obojetne - ot, kazdy ma swoje pasje, kazdego co innego kreci. Luz. Ale szukanie sobie towarzystwa z takimi, a nie innymi konkretnymi pogladami (kazdy wie, co mam na mysli) kupowanie na aukcjach ww przedmiotow (swastyki itp itd) w ilosciach sporych (niby zakazane nie jest, ale po co to komus?), traktowanie ,,mojej walki" jak prawie ksiegi swietej, chyba tak calkiem normalne nie jest i stad moje pytanie. Interesowac sie A.H. - ok, traktowac i uwazac jego poglady za jedynie sluszne, jak gdyby byly najlepsze na swiecie i byly jedynym ratunkiem dla swiata - nie ok. Tak sporo ludzi z mojego otoczenia uwaza, kazdy radzi uwazac na niego i jego znajomych. Bylam ciekawa, jak zapatruja sie na to obcy ludzie, takie chlodne spojrzenie ,,z boku". Nie ma to nic wspolnego z uwielbieniem, fascynacja czy co tam ktos wymysli

Odnośnik do komentarza

Mojżesz też mordował i co z tego. Po za tym Hitler nie wywołał wojny z powodu żydów i Polaków. Do wojny zmusił go kryzys jakby nie Niemcy wywołały wojnę to ZSRR kilka lat później. Czy to tak trudno pojąć, że Hitler musiał wymyślić dla ludzi ideologie po to, żeby ludzie nie szli na wojnę bez wiary i ducha walki. Przecież jakby Hitler powiedziałby ludziom, że mają iść zabijać bo brakuje pieniędzy to oni by nie poszli. Jakby nie patrzeć to Hitler był człowiekiem bezwzględnym o silnym charakterze. Miał on własną ideologię.. chciał stworzyć silne państwo, bez względu na ofiary. Nie wiadomo czy był dobrym człowiekiem, nie znam go ze strony uczuciowej.. ale raczej na pewno jakieś tam uczucia miał. Jakby to powiedzieć, po części akceptuje jego ideologie, żeby rasy się nie mieszały i też jestem jego fanem :-)

Odnośnik do komentarza

Hitler tylko wykorzystał kryzys, ale do wojny skłonili go Reptilianie. Oni chcieli wojny światowej i dyktatury na całym świecie, bo wtedy łatwiej podbić planetę. Wy nic o tym nie wiecie, bo trzeba siedzieć w tej tematyce kilka lat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...