Skocz do zawartości
Forum

Jak pomóc osobie nadużywającej alkoholu?


Gość zrozpaczona1988

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zrozpaczona1988

Witam
Mam chlopaka jestesmy razem 5 lat . 3 lata temu zaczal popijac na poczatku malo jednak z czasem coraz wiecej stracil prace trafil na odwyk po powrocie z odwyku wytrzymal 2 miesiace bez alkoholu lecz po tym czasie wszystko wrocilo zaczely sie klotnie wyzwiska
Ja przez jego picie popadlam w depresje z ktora walcze do dnia dziesiejszego mam niska samoocene stalam sie chorobliwie zazdrosna . Po jakims czasie trafil na 2 odwyk rownie wszystko bylo dobrze miedzy nami zaczelo sie ukladac ale po jakims czasie znowu sie zaczelo trwalo to pol roku . Po tym pol roku zawzial sie i nie pil ok 9 miesiecy bez jakiejkolwiek terapi chcial mi udowodnic ze nie jest alkoholikiem ze potrafi nad tym zapanowac lecz od pewnego czasu znowu cos sie dzieje czasem jedno piwo czasem 2 ja wiem ze to znowu wroci widze jego agresje w oczach po alkoholu wiem ze to wszystko znowi wroci i nie wiem jak mam sobie z tym poradzic :( jestem wykonczona psychicznie ale nie zostawie go bo bardzo go kocham i chce mu pomoc jak mu uswiadomic ze ma problem ? caly czas mysle czy ja cos nie robie zle moze gdybym byla lepsza ladniejsza moze wtedy byloby inaczej Nie wiem jak sobie z tym radzic ...

Odnośnik do komentarza

Twój chłopak ma za sobą dwa odwyki a mimo wszystko nadal wraca do picia. To bardzo trudna sytuacja, zwłaszcza, że cały czas żyje w przekonaniu, że nie ma żadnego problemu co jest oczywiście nieprawdą. Ma problem i to bardzo duży. Nie tylko z alkoholem ale i agresją. W takiej sytuacji powinien zgłosić się na leczenie zamknięte a po wyjściu, musicie zmienić środowisko, aby zabrac go od jego kolegów, którzy być może zapraszają go na spotkania na których jest alkohol. Po zakończonym odwyku powinien cały czas być pod kontrolą psychologa bądź psychiatry, który w porę będzie mógł zauważyć nawrót choroby. Nowe otoczenie, obowiązki, praca, może wpłynąć korzystnie na Was oboje. Dodatkowo, Ty również musisz zasięgnąć porady specjalisty, ponieważ depresja jest także poważną chorobą i wymaga specjalistycznego leczenia. Możesz też zadzwonić pod poniższe numery telefonów aby zasięgnąć szczegółowej porady jak poradzić sobie z tym problemem:

ALKOHOL NISZCZY CIEBIE, TWOJĄ RODZINĘ - ZADZWOŃ !
tel. 022 853 52 22
Fundacja Dominik - dyżur psychologa
środa, piątek w godz. 16.30 – 19.30

BIURO SŁUŻBY KRAJOWEJ AA
tel. 022 828 04 94
poniedziałek - piątek w godz. 8.00 - 16.00

REGION WARSZAWA AA
tel. 022 616 05 68
poniedziałek - piątek w godz. 16.00 – 21.00

DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU I DOZNAJĄCYCH PRZEMOCY W RODZINIE
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Wola
tel. 022 654 16 61, tel. 022 654 50 21
poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 19.00
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Żoliborz
tel. 022 833 15 21 w.115

DLA OSÓB Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM
tel. 022 842 26 00
Polskie Towarzystwo Pomocy Telefonicznej
poniedziałek - piatek w godz. 15.00 - 20.00

DLA OSÓB Z PROBLEMEM CHOROBY ALKOHOLOWEJ
tel. 022 869 02 86
Wsparcie Fundacji Trzeżwościowej Klucz
poniedziałek - piątek w godz. 11.00 - 19.00 sobota godz. 11.00 – 15.00

Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...