Skocz do zawartości
Forum

problemy sercowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
pisze bo czuje, ze potrzebuje w pewnej kwestii pomocy. Nie bardzo wiem jak zacząć. Mianowicie poznałam kilka lat temu pewno faceta. Nigdy nie wierzyłam w miłość od pierwszego wejrzenia ale tak było. Po jednym spotkaniu byłam już nim całkowicie zauroczona. Trochę popisaliśmy ale później on przestał się mną interesować. Trudno się dziwić miałam wtedy problemy w domu i byłam raczej depresyjna niż pogodna a takie zachownie nie mogło zachecić. Problem polega na tym, że mineło z 6 lat odkąd go poznałam i wciąż o nim myślę. On był dla mnie idealny, nigdy nic takiego nie czułam, i nie mogę sobie z tym poradzić. Nie podoba mi się, żaden inny facet. Pierwsze 2 lata były targedią, płakałam non-stop i zatracałam sie w marzeniach o nim . Wciąż mysle o tym, ze powinnam była sie innaczej zachowac, ze gdybym moze zrobila to lub tamto to moze bym z nim dzis była. Jak sobie wybaczyć, ze sie straciło szanse? Jak przestac miec na czyims punkcie obsesje ? Dodam, ze od 4 lat nie mam z ta osoba kontaktu, bywaja miesiace, ze nie mysle o nim ale bywaja tez, ze wciaz mysle o tym, jak mogłoby wygladac moje zycie gdybym sie innaczej wtedy zachowała. Nigdy nikogo tak bardzo nie pragnełam a własciwie nawet nie wiem dlaczego i co on ma takiego w sobie, ze tak mnie ciagie. Czy jest szansa, ze kiedys z tego wyjde i poczuje cos do kogos innego? To raczej nie jest normalne. Probowałam w nim szukac wad ale to nic nie daje.
Czekam zwłaszcza na opinie ekspertów. Czy powinnam udac sie na jakas terapie? Jestem juz strasznie zmeczona tym uczuciem i tym, ze chce tylko jego i inni faceci mnie nie interesuja. Nie wiem jak sie odkochac...
Ten tekst wyszedł dosyc sucho ale opisywanie swoich uczyc jest strasznie trudne.

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że bardzo idealizuje Pani mężczyznę, z którym się Pani spotkała. Proszę zauważyć, że tak naprawdę Pani nie zna tego mężczyzny. Spotkaliście się raz czy dwa, popisaliście kilka razy, a Pani na bazie tego stworzyła sobie idealny wzór faceta, do którego Panią ciągnie. Możliwe, że przy bliższym spotkaniu Pani "ideał" okazałby się mniej idealny, bo miałaby Pani szansę zweryfikowania, jak się zachowuje w konkretnych sytuacjach. Stworzyła Pani sobie pewien obraz mężczyzny w głowie i żyje marzeniami o nim. Jeśli w ciągu sześciu lat nie zdołała Pani zapomnieć o tym mężczyźnie, mimo braku kontaktu z nim, to warto rozważyć skorzystanie z pomocy psychologa. Zamyka się Pani na inne związki i relacje, żyjąc nadzieją na coś, co może nigdy się nie zdarzyć. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...