Skocz do zawartości
Forum

Kilka pytań o wizycie u psychologa


Gość killbill

Rekomendowane odpowiedzi

Gość killbill

Po pierwsze: czy jeśli wcześniej miałem skierowanie od rodzinnego do psychologa ale nie poszedłem to może mi on wypisać kolejne? mam mu powiedzieć o tym ,że nie skorzystałem wcześniej? pewnie to stare jest ciągle aktualne ale nie mam pojęcia gdzie jest.
po drugie: jak długo się czeka na taką wizytę średnio?
po trzecie: czy to jest na nfz czy do psychologa tylko prywatnie się chodzi? no i czy na jedno skierowanie wystarczy aby tych wizyt było więcej bo wiadomo ,że jedna nic nie da.
po czwarte: czy mogę sobie wybrać psychologa czy muszę iść do konkretnego? wolałbym jeździć do innego miasta bo wiadomo ,że człowiek się trochę wstydzi takich wizyt aby nikt nie zobaczył nas. Wiem ,że to głupie i dziecinne ale nie oczekujcie po kimś kto ma problemy z psychiką aby... aby tych problemów z psychika nie miał :P

Odnośnik do komentarza

Będę odpowiadała na Pana pytania w kolejności, w jakiej Pan je zadał.
1. Jeśli ma Pan skierowanie do psychologa, ale zgubił je Pan, nie wie Pan, gdzie to skierowanie jest albo zdezaktualizowało się, to proszę iść do lekarza rodzinnego, powiedzieć szczerze o sytuacji i poprosić, by lekarz na nowo wypisał skierowanie do specjalisty.
2. Długość oczekiwania na wizytę u psychologa zależy od miasta, placówki itp. Jeśli chce Pan sprawdzić długość oczekiwania na wizytę u psychologa, może Pan skorzystać ze strony: http://kolejki.nfz.gov.pl/
3. Do psychologa może Pan udać się prywatnie, wówczas wizyty będą płatne, ale niemal natychmiastowe. Natomiast jeśli skorzysta Pan ze świadczeń w ramach NFZ, to oczywiście będzie Pan musiał poczekać, ale konsultacje będą za darmo. Jeśli dostanie Pan skierowanie do psychologa, to po zapisaniu się do konkretnego specjalisty nie potrzebuje już Pan skierowania na każdą kolejną wizytę. Wiadomo, że pomoc psychologiczna ma raczej charakter ciągły, to proces, więc od pacjentów nie wymaga się przy każdej kolejnej wizycie skierowania. Skierowanie jest potrzebne tylko na początku podczas rejestrowania się.
4. Nie ma przymusu chodzenia do konkretnego psychologa, którego ktoś Panu narzuci. Może Pan sobie sam wybrać specjalistę, u którego zechce się Pan leczyć. Może to być psycholog z dalszej placówki w miejscu Pana zamieszkania czy nawet z innego miasta. Pacjent nawet w ramach NFZ ma prawo wyboru, u kogo chce się leczyć Ograniczeniem może być jedynie dostępność lekarza, np. może cieszyć się dużą popularnością, zaufaniem pacjentów, więc wówczas będzie trudniej do niego się dostać.

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...