Skocz do zawartości
Forum

biedna rodzina


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może nie jest to jakiś wielki problem.. Moja rodzina przeżywa właśnie duży problem finansowy. Nigdy nie wyjeżdżamy na wakacje, siedzimy wiecznie w domu, mamy zaniedbany ogród i oszczędzamy sobie wszystkiego. Mam juz prawie 15 lat a mój pokój wciąż jest różowy i wyposażony w stare i brzydkie meble. Wstydzę się zapraszać przyjaciół do mnie, zawsze szukam jakichkolwiek wymówek.. Do tego mój tata jest bardzo surowy i każda rozmowa na temat wakacji lub kupna nowej rzeczy przypuśćmy nowego telefonu, kończy się kłótnią. Nie wiem co mam robić. Czy to powód do wstydu? Kocham ich nad życie. Moja mama nigdy sobie nic nie kupi, zawsze kupuje mi. Nie chce się użalać, powinnam doceniać to co mam, bo ludzie mają gorzej.. Ale ja już po prostu nie mogę. Wydaje mi się jakby cała rodzina zatrzymała się w miejscu. Tata przed telewizorem, mama w pracy. I tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Gość Olivka Bos

Ja pomimo że moi rodzice mają dużo pieniędzy też rzadko wyjeżdżam na wakacje bo po prostu wolę siedzieć w domu przed kompem i spędzać wakacje na spontana bo tak najlepiej ;) Nie jesteś już małą dziewczynką i nie powinnaś rozpaczać z powodu wakacji. Co do twojego pokoju to nie wstydź się bo jeżeli ktoś ma Cię polubić to polubi Cię za to jaka jesteś, a nie za to jak masz w domu, a jak będzie mu to przeszkadzać to sam sobie wystawi złe świadectwo :) Skoro rozmowy z tatą zawsze kończą się kłótnią, a mama ci zawsze kupuje to po prostu proś o nowe rzeczy mamę, poza tym zawsze możesz też sobie na nie zapracować, korona ci z głowy nie spadnie. Nie wiem czy jeszcze teraz możesz iść do pracy czy nie od 16 dopiero, ale zawsze możesz sobie popatrzeć ogłoszenia na internecie. Pokaż na co cię stać! ;) Wiem że czasami jest ciężko, ale nigdy nie można się poddawać. Pamiętaj że po każdej burzy wychodzi tęcza ;)
Trzymaj się tam dzielnie kochana! Trzymam za Ciebie kciuki! :*

Odnośnik do komentarza

Masz kochającą rodzinę i to jest najważniejsze, pewnie wiele osób ci pozazdrości.

Różowy pokój? A rączki masz? Kup farbę i pędzel, pomaluj go. Ja sama wiele razy malowałam mieszkanie, bo nie mieliśmy dość pieniędzy, na wynajęcie kogoś.
Polecam farbę MAGNAT. Jest dość droga, ale ładnie kryje kolor i malujesz tylko raz. W sumie wychodzi to taniej, niż dwukrotne malowanie tanią farbą, a do tego, jest mniej roboty.
Możesz malować zwykłym pędzlem szerokości około 10 cm. dość cienkiego, a nie typowo malarskiego.
Bardzo pomocny jest wałek na drążku, szybciej się maluje, szczególnie sufit, ale ściany też.
Stare meble? Kup lakier lub farbę i też je pomaluj.
Sama mam stare meble, odświeżyłam je i nadal wyglądają całkiem dobrze.
Jestem pewna, że mama jakoś pomoże ci w zakupach potrzebnych rzeczy.

Ogród...na pewno trzeba powyrywać chwasty, przyciąć trawę, może wyciąć jakieś chaszcze. Potraktuj te prace, jak wyjście na siłownię. Zamiast się nudzić, wzmocnij kondycję, poopalaj się w trakcie roboty. Nie dość że będzie ładniej, to i ty będziesz atrakcyjniej wyglądała.
Może uda ci się zmobilizować Tatę do pomocy. Jak trochę się rozrusza, to będzie lepiej się czuł.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że nie macie zbyt dużo pieniędzy i nie opływacie w dostatki ani nie wyjeżdżacie na zagraniczne wakacje, ale masz pełną rodzinę, która się kocha i wspiera, o czym świadczy chociażby fakt, iż mama z wielu rzeczy rezygnuje, by kupić coś nowego dla Ciebie. Narzekasz na zaniedbany ogród. Są teraz wakacje, masz dużo wolnego. Weź grackę, wygracuj chwasty, przytnij trawę. Już będzie ładniej wyglądać. Jeśli brakuje Ci gotówki, w wakacje jest wiele prac sezonowych, które mogą wykonywać nastolatki, czy to zrywanie owoców, prace w polu, rozdawanie ulotek czy jako pomoc kuchenna w jakichś restauracjach czy punktach gastronomicznych. Na pewno nie będą to wielkie pieniądze, ale zdobędziesz doświadczenie, a co najważniejsze będziesz miała swoje własne pieniądze, które będziesz mogła przeznaczyć na co będziesz chciała. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...