Skocz do zawartości
Forum

Stany lękowe podczas zasypiania


Gość ZaniepokoAnna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZaniepokoAnna

Witam, moim problemem jest moment zasypiania, mianowicie jak kładę się spać i nadchodzi moment tracenia świadomości, czuję jakby cos mnie ciągnęło/pochłaniało od tylu głowy, jakby ktoś wyrywał mi duszę, bardzo dziwne uczucie i dosyć straszne, w zasadzie nawet powiedziała bym że bolesne , promień tego uczucia idzie aż przez zęby, przez szczękę, coś na zasadzie łamania szczęki. Dzieje się to od kilku do kilkunastu razy aż do momentu kompletnej utraty świadomości, snu. Towarzyszy temu również totalny śmietnik w głowie, ciężko mi się skupić na jednej rzeczy, myśli i obrazy migają jak oszalałe, czuję jakby trzasł mi się mózg.
Co ciekawe, Za którymś już razem z kolei jestem w stanie to kontrolować, zatrzymać w połowie. Jakiś czas temu też mi się tak działo, długo miałam spokój a teraz znów, codziennie.. Mam 24 lata, jestem zdrowa energiczna osoba, dodam że jestem naprawdę pozytywnie nastawiona do świata, mimo że niedawno zakończyłam wieloletni zwiazęk który miał się zakonczyc ślubem, jednak odkad pamiętam miałam problemy ze snem, natomiast nigdy nie odczuwałam czegoś takiego. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Nie byłabym tak kategoryczna , by radzić Ci szpital psychiatryczny. Skoro masz problem ze snem , to może poradnia leczenia zaburzeń snu. Może leki ziołowe pomogą. Są też leki ułatwiające zasypianie i nie myślę o tych , które powodują uzależnienie. Piszesz o stanach lękowych więc może trzeba iść do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że objawy, o jakich Pani pisze, świadczą o porażeniu przysennym, określanym inaczej jako paraliż przysenny/senny. Nie jest to żadna choroba ani patologia. Niektóre osoby mogą doświadczać takiego stanu. Jeśli jednak paraliż się powtarza i utrudnia sen, wówczas należy się skonsultować ze specjalistą w poradni terapii zaburzeń snu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...