Skocz do zawartości
Forum

strach przed praktykami


Gość ZDS2

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy , dopadła mnie panika. Jutro mam zacząć praktyki jako opiekun medyczny. Przerażają mnie chorzy, jest mi niedobrze na samą myśl. Nie wiem co mam zrobić. Nie odezwę się do nikogo bo mnie zamuruje. I co ja mam począć?

Odnośnik do komentarza

I to nie są chorzy którzy leza w łóżkach , sa to chorzy którzy normalnie chodzą ale są w większej części niesprawni intelektualnie. Dlatego tym bardziej sie tego obawiam bo wiem ze będę musial panować nad tymi chorymi. Jak zostanę zwyzwany np. Jak mnie od razu rzuca na głęboką wodę to ja tam zawału dostane. Po za tym trzeba mieć silne zdrowie psychiczne a ja tam zwariuje... Co mam począć jak ja już sie boje i nie spię☹

Odnośnik do komentarza

Juz za pózno na obawy przed praktykami skoro własnie sie rozpoczynają. Potraktuj to jako konieczność. Nie masz wyjscia jak sam piszesz,sa one niezbedne. Pierwsze dni są zawsze najgorsze a potem z dnia na dzień bedzie juz lepiej. Przyzwyczaisz sie.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem, dlaczego wybrałeś sobie taki zawód, skoro już sam fakt praktyk i konieczność spotkania z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie generuje w Tobie tyle lęku i paniki. Jak zamierzasz pracować w tym zawodzie, skoro go nie lubisz? Podejrzewam, że na praktykach nie będziesz pracował indywidualnie, przynajmniej na początku. Twój opiekun praktyk powinien Cię we wszystko wdrożyć i zapoznać z procedurami placówki. Postaraj się słuchać uważnie i wypełniać polecenia. Wierzę, że nie taki diabeł straszny jak go malują, a Ty sobie świetnie poradzisz. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem wielu z nas zamartwia się, rozmyśla jak to będzie, uważam, że warto spróbować, ale jeżeli minie trochę czasu i stwierdzisz, że to nie jest dla Ciebie to lepiej zrezygnuj z tego i znajdź coś co będzie Ci sprawiało przyjemność. Najgorzej jest robić coś czego się nie lubi. ;) Ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Gość opiekun medyczny

Czy wybierając szkołę nie wiedziałaś na jaki zawód się decydujesz? Nawet jeśli nie - to już się dowiedziałaś. Wyjścia są dwa: albo przełamiesz się, spróbujesz i odnajdziesz w zawodzie opiekuna medycznego, albo nie - i wtedy lepiej zrezygnować. Nie każdy jest w stanie pracować z osobami chorymi i niesamodzielnymi. To ogromna odpowiedzialność. Zawód ten wymaga odpowiednich cech charakteru i silnej psychiki (fizycznie też trzeba wykazywać się siłą). Jednak spróbuj - może odkryjesz w sobie to "coś", co sprawi, że będziesz dobrym OM. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jest już lepiej , znacznie, tylko rozmowa z podopiecznymi mi idzie średnio , jako że jestem osobą nieśmiałą, dostaje mi się za to od jednej z opiekunek która mnie nadzoruje. Ale co ja poradzę. Podopieczni są mili, jeden mnie nawet polubił :D D. i z nim czasem rozmawiam, bo nie jest az tak bardzo chory. Ale jest tak czy siak ciężko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...