Skocz do zawartości
Forum

Brak pożądania w miłości


Gość Karolina845

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina845

Witam.
Jestem z narzeczonym kilka lat. Kochamy się. Jest czułość i ciepło. Jest prawie idealnie. Nie ma seksu, bo ja go unikam. Narzeczony mnie nie pociąga seksualnie . Przez pierwsze pół roku naszej znajomości czułam pociąg, chociaż partner z wyglądu nie jest "w moim typie". Zachwyciłam się nim jako człowiekiem- jest wspaniały, pokochałam go i akceptuję, wręcz czule uwielbiam jego ciało. Ale nie ma to nic wspólnego z seksualnością.
Partner chce ślubu. Wierzy że jako małżonkowie otworzymy(tzn. ja sie otworzę) rowniez na oddanie cielesne, na czym jemu zależy. Chciałabym ale nie wyobrazam sobie tego. Wszystko mogę z ukochanym robić, poza seksem. Nie potrafię bez pożądania... Próbowałam. On był szczęsliwszy, ja nie. Inni mężczyźni działają na mnie. Pomyślałam nawet kiedyś o zdradzie, "żeby sobie ulzyc",bo tez potrzebuję seksu ,ale nie zrobię tego ani sobie ani partnerowi. Natomiast obawiam się że nasze małżeństwo byłoby "białe ". Partner na to się nie zgodzi, a ja mam trudność w przelamaniu się.... Dziwne to. Kochamy się , szanujemy, rozumiemy wspaniale, jestesmy tak blisko wewnetrznie, przytulamy się dużo i często, czujemy jedność i nentalne zespolenie....a tu taki psikus:/
Zastanawiam się czy to taka miłość która pcha ludzi do ołtarza. A może właśnie o taką chodzi, jedynie pozbawioną namiętności ?
Przede mną decyzja o dacie ślubu, którą odwlekam bo się boję...... ale on czeka juz 4 lata i postawił ultimatum. Nie chcę go zwodzic ale mam obawy czy taki "drobiazg" nie będzie rzutowal na naszą relację, skoro już bywają trudne rozmowy z tego tytułu....

Odnośnik do komentarza

Nie wiem ,czy to Ty pisałaś wcześniej,ale był opisany taki sam przypadek,można powiedzieć, nie ma miłości bez namiętności,jak masz z tym problem,to jedynie seksuolog może Ci pomóc ,przynajmniej się dowiesz czy miłość platoniczna, w Twoim przypadku, ma szansę przerodzić się w pożądanie.
Sam ślub niczego nie zmieni.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Skoro pożadasz innych facetów to nie ma tu mowy o tym,żebyś była aseksualna,Natomiast,zastanów się czy go kochasz jako faceta?? może faktycznie coś do niego czujesz,ale tylko sympatie,szacunek.... kochasz jako ''brata'' , przyjaciela,ale nie jako potencjalnego mężczyzne ,kochanka,..Zastanów się czy chcesz tkwić w takim związku,jak wyobrażasz sobie Waszą przyszłość?,na pewno jako małżeństwo będziecie chcieli dzieci,..Początkowa faza może być trudna,ale zacznie bardziej nalegać,naciskać,przyjdzie frustracja,kłótnie,zdrady a potem co? rozwód? udane małżenstwo,głównie opiera sie na miłości,udanym pożyciu ...Jak nie czujesz pozadania to widocznie to nie ten ...Chyba nie chcesz zmarnować sobie szansy na udane małżeństwo bo to napewno takie nie będzie,zepsujesz jemu życie i przy okazji sobie,myśle,że tu żaden seksuolog nie jest potrzebny,po prostu zmień faceta...

Odnośnik do komentarza

Brak pożądania w związku nie jest błahostką. Powołując się na teorię miłości B. Wojciszke, należy pamiętać, że na związek składają się 3 elementy: intymność, namiętność i zaangażowanie, które w kolejnych etapach zmieniają swoje natężenie. Bez namiętności zatem trudno (szczególnie na początku) budować trwały, satysfakcjonujący związek. O ile Pani może to nie przeszkadzać, o tyle partnerowi może nie być z taką sytuacją po drodze.

Odnośnik do komentarza
Gość annnaaaaaaa

"czule uwielbiam jego ciało" a jednoczesnie odrzuca mnie jako partner seksualny. Dla mnie są to rzeczy nie do pogodzenia, ale moze kazdy ma inaczej. Być może to przejaw unikania bliskosci. Mnóstwo ludzi aby zaburzyc dynamikę relacji odmawia seksu, robi to specjalnie, choc najczęściej nieswiadomie.

Odnośnik do komentarza

Wygląda na to ze problem jest po Twojej stronie kochana. Piszesz że pożądasz za chwilę że nie pożądasz go itd..Wydaje mi się że masz problem ze słabym libido bo nie wiem jak inaczej to nazwać skoro go kochasz. Moja rada są takie tabletki na libido dla kobiet Feminam Libido podobno wielu kobietom pomogły w przełamaniu się. Innego rozwiązania nie widzę. Współczuje tylko Twojemu partnerowi skoro jest zakochany i myśli o ślubie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...