Forum Psychologia

Czy chodzenie w samej bieliźnie po domu jest czymś złym?

~Weronika69

~Weronika69

Mam 17 lat i nagle rodzicom zaczęło przeszkadzać to że chodzę w samej bieliźnie po domu. Nie ukrywam że uwielbiam tak chodzić bo tak mi jest najwygodniej szczególnie jak jest gorąco. Gdybym mogła chodziłabym nawet bez stanika. W nocy też śpię rozebrana bo kurcze no przecież inaczej się nie da w te upały. Moim rodzicom nigdy to nie przeszkadzało, dzisiaj dopiero po raz pierwszy usłyszałam "ubrałabyś się może, co?" i się zdenerwowałam bo nie chcę chodzić w ciuchach po domu. Czy według was chodzenie w samej bieliźnie przy rodzicach jest czymś złym?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~onkaY

~onkaY

Owszem, bo chociaż jesteś ich córką, to dzieckiem już nie jesteś.
oże nie zauwazyłaś, ale nie jesteś już slodkim bobasem, który na plaży może biegać na golasa, jesteś już kobietą.
Zwyczajnie nie wypada świecić tyłkiem i wystawiać piersi przed ojcem, a nawet mamie może to przeszkadzać. Mieszkasz w ich domu i powinnaś przestrzegać zasad, jakie oni narzucają, a nie wymyslają dziwactw.
Oni też z pewnością nie chodzą w negliżu po domu, jak w większości normalnych rodzin.
Jest ci gorąco, załóż jakieś lekkie ciuchy, a nie oburzaj się, że nie może być tak, jak byś ty chciała.

~fupip

~fupip

Jeśli pytasz na serio to proszę poczytaj trochę o kulturze osobistej. To każdy normalny powinien wiedzieć dlaczego łażenie w bieliźnie przed domownikami jest złe. Bo dom to nie plan filmowy pornola. Może jeszcze powiedz że chciałabyś oglądać swojego ojca cały czas w bieliźnie albo matkę albo spytaj się dlaczego np. twój brat nie zaprasza kolegów i dlaczego wszyscy nie chodzą po waszym domu w samych gaciach albo i bez bo im gorąco, czy to byłoby złe. A jak będziesz mieć chłopaka to go zaprosisz do domu i też będziesz w bieliźnie latać i on też przed twoimi rodzicami?

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Chodzenie w samej bieliźnie po domu nie jest czymś złym, w sensie moralnym, tylko raczej niestosownym. Tak jak napisali rozmówcy - nie każdy musi chcieć oglądać Cię roznegliżowaną. Jeśli chcesz, nałóż bikini, rozłóż kocyk i się opalaj. W gorące dni nałóż po domu jednak coś przewiewnego - to rozwiąże problem upałów. ;)

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
unna-1

unna-1

Są ludzie, którzy po domu chodzą nago. Odpowiadało by ci to?
Ba! są całe osiedla nudystów i wszyscy chodzą tam nago. Oglądałam takie filmiki o pani, której agencja poszukuje mieszkań dla nudystów. Co było ważne? Stół nie mógł być niski, bo panom "fajfusy"się tam plątały.

Napisałam to, bo zwyczaje mogą być różne i ważne jest to, by otoczenie je akceptowało. Skoro innym przeszkadza twoja bielizna, to powinnaś się do nich dostosować, a nie narzucać im swoich zwyczajów.
Wystarczy lekka i nieco dłuższa koszulka - sukienka, a będziesz ubrana i będzie ci chłodno.

170997 unna-1 Kobieta, 76 lat, Łomianki
~Krzy77siek

~Krzy77siek

Czesc
Ja osobiście nie mieszkam rodzicami ,śpię nago i lubie z rana lub wieczorem po kąpieli chodzić po domu nago
W przypadku mieszkania z rodzicami krótkie chodzenie w bieliźnie mysle ze nie przeszkadza

Jula1441

Jula1441

Ja chodzę zazwyczaj po domu w bieliźnie ale ja mieszkam tylko z mamą i młodszym bratem. Chodzenie w bieliźnie przed tatą jest raczej zbyt niestosowne ;)

193835 jula1441 Kobieta, 15 lat, Wieluń
~Rajtek

~Rajtek

Jak jestem sam w domu,to ściągam wszystkie ubrania i chodzę nago.A w chłodniejsze dni,na jesieni,w zimie zakładam same rajstopy i w nich chodzę.Przy innych osobach,jak dzieci,czy rodzice w ubraniu,ale jak napisałem wyżej jak od czasu do czasu jestem sam,to chodzę nago lub w rajtkach.