Skocz do zawartości
Forum

Do kogo sie udać,psychologa czy psychiatry?


Gość Ghbh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od ponad miesiace mam chyba depresje ale dokładnie nie wiem bo nie mam zadnej diagnozy lekarskiej,mam za to niestety mysli samobojcze ktorych nie chce ale cały czas mi siedza w głowie. I przez nie mam takie cisnienie w głowie ze eksploduje. Do kogo lepiej isc ? Zapisałem sie do psychologa,oczywiście prywatnie bo do panstwowego pare miesiecy czeba czekać. Ale wole zaplacic bo już nie wytrzymam tego cisnienia.Ale ponoc psycholog nie ma prawa przepisac lekow antydepresyjnych to nici w mojej sytuacji szama gadka nie moze trzeba lekow. A co wy sadzicie ?Pozdrawiam ☺

Odnośnik do komentarza

Kompetentny psycholog w razie potrzeby zasugeruje Ci kontakt z psychiatrą. Uważam to za właściwe, abyś najpierw udał się do psychologa, skorzystaj więc z ustalonego terminu wizyty. Być może leki nie będą Ci potrzebne, bo interwencje psychologa pomogą Ci zorientować się w powodach Twojego wygórowanego napięcia i przyczynią się do rozwiązania przez Ciebie przeżywanych problemów. Przeciętny psychiatra natomiast od razu przepisze Ci tzw. leki przeciwdepresyjne i zapewni Cię, że wszystko będzie dobrze; może nie zalecić kontaktu z psychologiem, tak że nie dowiesz się skąd się wzięły Twoje objawy, ani tym bardziej jak najlepiej poradzić sobie z trudnościami.

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...