Skocz do zawartości
Forum

Mówię do wymyślonych osób


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat z czystej ciekawości. Mam 25 lat i od nie pamiętam kiedy mówię do siebie. Nie chodzi tutaj jednak o to, że mówię do mojej osoby tylko bardzo często wyobrażam sobie kogoś i z nim rozmawiam. Najczęściej są to ludzie których znam, chociaż czasami są też wymyśleni. Potrafię np. iść do sklepu i podczas drogi opowiadać mojemu wyimaginowanemu znajomemu jakąś śmieszną historię, która mi się kiedyś przytrafiła albo siedzieć w pokoju i wyobrażać sobie, że rozmawiam z kimś ważnym na jakiś poważny temat. No sytuacji jest mnóstwo. Oczywiście w pełni kontroluje to "gadanie". Rozmawiam tylko wtedy jeśli wiem, że jestem sama. Nigdy nie zdarzyło mi się to wśród innych ludzi. Co najdziwniejsze..w ogóle mi to nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie- ja to lubię. Chciałabym jednak wiedzieć czy takie zachowanie zahacza już o jakąś chorobę bądź przekracza granicę "nienormalności".
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, mam tak samo i wyobrażam sobie też co ta osoba na to odpowiada, albo że zadaje mi jakieś pytanie i ja odpowiadam. Tylko, że ja potrafiłam się zapomnieć i gadać tak na ulicy idąc sama. Z perspektywy stwierdzam, że takie rozmowy są o wiele lepsze niż prawdziwe, bo osoba rzeczywista często nie reaguje na nasze słowa tak jakbyśmy chcieli, albo nie chce nas słuchać, a osoba wymyślona zachowuje się i reaguje zawsze tak jak chcemy :D Szczególnie teraz to doceniam kiedy nie mam znajomych, a rodzina mnie nie akceptuje i nie chce za bardzo ze mną rozmawiać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...