Skocz do zawartości
Forum

Czy jest tu ktoś


Gość takilos

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno temu, też miałam takie myśli. Na szczęście zaczęłam pracować nad własną psychiką, uczyć się, jak się zmienić, jak poczuć życie.
Jest dużo książek na ten temat. Powiedziałam sobie - innym się udało, mnie też się uda. I udało się.
Bardzo pomocnym była zabawa z kolegą, gdy wspominaliśmy dobre, lub zabawne chwile, z naszego życia. Licytowaliśmy się, kto ma więcej tych zabawnych momentów.
Dopiero wtedy uzmysłowiłam sobie, że tych dobrych chwil, było o wiele więcej, niż tych złych.
Ale o tych dobrych, zapominamy. Natomiast złe chwile pielęgnujemy w pamięci, wracamy do nich i w efekcie nasze życie wydaje się pasmem nieszczęść.
Pamiętajmy o dobrych momentach. Mogą to być drobiazgi, ale z nich składa się całe nasze życie.

A zmiany zaczęłam od tego: rano po przebudzeniu mówiłam sobie - zaczyna się nowy, piękny dzień. Jak padało, to mówiłam, że dobrze, bo podleje kwiatki i drzewa. Czyli zaczynałam od pozytywnej myśli.
Potem mówiłam sobie - z dnia na dzień, coraz lepiej mi się powodzi, pod każdym względem.
itp.
Nauczyłam się nowych myśli i życie stało się całkiem ciekawe.
To nasze myśli tworzą rzeczywistość, w której żyjemy.

Odnośnik do komentarza

W dwóch się mieszczę(myśli samobójcze, myśl że życie jest nic nie wartym gównem), choć nie do końca. Trzecie o końcu świata to katastrofizm, jak o tym myślę to na pierwszy rzut pojawia mi się Oswald Spengler i głupoty tworzone przez ludzi przewidujących koniec świata co kilka lat, którego oczywiście nie będzie.

Gdy przeczytałem "Gdy życie traci sens. Rozważania o samobójstwie" - Erwin Ringel znacznie zmieniłem spojrzenie na temat samobójstwa.

Właściwie takilos to co Ci z osoby mającej podobne spojrzenie na świat do twojego, jeśli chcesz mieś bardziej zdrowe?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...