Forum Psychologia

Jak pomóc osobie z depresją?

~r...l

~r...l

Witam.Moj chłopak popadl w depresję i powiedział mi,że odezwie się jak mu będzie lepiej.. Sama w niej jestem i wolałabym się z nim spotykać,rozmawiać nie wiem co robić. ;( Proszę o pomoc

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~toTylkoJaa

~toTylkoJaa

Osoba z depresją nie powinna odmawiać pomocy Tobie - swojej dziewczynie, której powinien ufać, tym bardziej, że sama masz depresję i zrozumiałabyś go. Być może on taki poprostu jest, że chce trzymać coś w sobie i nie ujawniać problemu. Ale możliwe też, że on oddala się od Ciebie, bo chce stopniowo zakończyć związek.

Tonaya 12

Tonaya 12

Mieszkaliśmy razem pół roku.. Jego mama mnie nie lubi, na dzień dzisiejszy jest w domu rodzinnym.. Kocham go i nie chce się rozstać, ale jego mama chyba go przekabaca na swoją stronę dlatego on nie chce narazie utrzymywać kontaktując mi się wydaje, bo mi osobiście mówił, że przyjdzie do mnie po czym właśnie wiadomość nie możemy się narazie spotykać... Co mam zrobić, naprawdę on jest dla mnie wszystkim.. Jestem załamana..

172338 tonaya-12 Kobieta, 23 lata, Toruń
~Yiruma

~Yiruma

Kochana, nie można być z facetem jeśli Tobie bardziej zależy niż jemu. To może doprowadzić do tragedii. Sama się o tym przekonasz. Jeżeli on słucha bardziej matki, to albo jest maminsynkiem, albo matka ma rację. Nie bądź niewolnikiem miłości do tego, kto w gruncie rzeczy odbiera Ci szczęście.

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Czy on rzeczywiście cierpi na depresję? Czy może jest to dla niego alibi, żeby się z Tobą nie spotykać, bo nie chce się narazić matce, która Cię nie akceptuje? Uważam, że jeśli oboje jesteście w depresji, to nie jesteście w stanie sobie pomóc. Konieczna jest terapia i/lub leczenie farmakologiczne. Bez tego nie poradzicie sobie i same spotkania i wspierające rozmowy nie wystarczą.

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 31 lat, Lublin