Skocz do zawartości
Forum

Portal randkowy , udany związek


Gość Clouds

Rekomendowane odpowiedzi

Bo według mnie to nie jest warte zachodu , bo bo realność realnością, a to się mija z celem. Dlatego wielu ludzi jest teraz nieśmiałymi, bo siedzą na internecie i nie potrafią rozmawiać, pisanie owszem pomaga, ale konfrontacja z rzeczywistością jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Na pewno nie jest to dla nieśmiałych ludzi. Ludzie tez .. bądźmy szczerzy.. szukają tam rozrywki a nie realnej znajomości . Wielokrotnie się o tym przekonałem , siedząc na takich portalach. I choć udało mi sie zapoznać z paroma dziewczynami, tak naprawdę nie zmierzało to do niczego. Od razu mówię .. nie jestem nieśmiały. A mimo to jakąś odczuwam niechęć do takich portali. Przez to właśnie że to nie jest realne. a ludzi nie zmierzają do realności, często szukają przypadkowych znajomości, przypadkowych związków. Nie mówię że to złe, ale nie pomaga w życiu. Na pewno odradzałbym szukanie tam miłości bo to jest warte zachodu.

Odnośnik do komentarza

Nie warte zachodu a mimo to miałes tam konto... ;) No to jak to jest?
Mam przyjaciólkę.. swojego obecnego narzeczonego poznała przez internet, nie co prawda na portalu randkowym ale na serwisie dotyczącym ich wspólnej jak sie potem okazało pasji. Pisali ze sobą jakiś czas,zdecydowali sie na spotkanie i są teraz na etapie przygotowań do ślubu. Co Ty na to? Da sie poznać swoją miłość jak widać.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

laurette
Nie warte zachodu a mimo to miałes tam konto... ;) No to jak to jest?
Mam przyjaciólkę.. swojego obecnego narzeczonego poznała przez internet, nie co prawda na portalu randkowym ale na serwisie dotyczącym ich wspólnej jak sie potem okazało pasji. Pisali ze sobą jakiś czas,zdecydowali sie na spotkanie i są teraz na etapie przygotowań do ślubu. Co Ty na to? Da sie poznać swoją miłość jak widać.

po za tym serwis dotyczący wspólnej pasji a portal randkowy o dwie różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Gość Greenala

Znam 4 pary, które poznały się na portalach randkowych.
Jedna z nich jest już 8 lat po ślubie i mają super córeczkę.
Druga wzięła ślub tydzień temu.
Trzecia planuje ślub na październik i czwarta na przyszły rok.
Co ciekawe o większości z tych osób, ostatnie co bym powiedziała, że są nieśmiałe. Para, która jest najbliżej mi znajoma to dusze towarzystwa, mega sympatyczne osoby, z tego co opowiadali nie wiedzieli gdzie kogoś spotkać, nie mieli czasu na wychodzenie na np. imprezy, więc spróbowali na portalu randkowym :)
Wniosek: zależy :)

Odnośnik do komentarza

~Clouds
Czy ktoś ma udany związek, poznał się z drugą połówką na portalu randkowym?

Mi się to udało zrobić. Po ponad miesiącu pisania przeszedłem na kontakt przez telefon a potem po podobnym czasie do spotkania w realu. I tak leci już dobre 1,5 roku i końca nie widać.
~Clouds
Bo według mnie to nie jest warte zachodu , bo bo realność realnością, a to się mija z celem.

Mylisz się nawet bardziej niż myślisz. A to choćby dlatego, że wszystko zależy od Twojego podejścia do takich miejsc w sieci. Albo zarówno w sieci jak i w realu jesteś sobą, albo wykorzystując szeroko pojętą internetową anonimowość, kreujesz tam siebie na kogoś, kim w rzeczywistości vel realu tak na prawdę nie jesteś. W przypadku tego drugiego - nie dziwne, że to "czatowanie" mija się z celem.
~Clouds
Dlatego wielu ludzi jest teraz nieśmiałymi, bo siedzą na internecie i nie potrafią rozmawiać, pisanie owszem pomaga, ale konfrontacja z rzeczywistością jest o wiele lepszym rozwiązaniem. Na pewno nie jest to dla nieśmiałych ludzi.

Za bardzo dałeś się wciągnąć medialnemu naginaniu rzeczywistości do granic absurdu jeśli chodzi o nieśmiałość.
Bo to nic innego jak odwieczny kompleks, któremu przypisujesz rangę biadolenia w nieskończoność, albo szukasz sposobów na jego przełamanie. Wszystko zależy od Ciebie i co Ty z tym fantem zrobisz. Ustawianie się w kolejce do psychologa z tym problemem, że on Cię z tego wyciągnie, jest w gruncie rzeczy błędem do potęgi bliżej nieokreślonej.
Medium jakim jest internet, a co za tym idzie tego typu portale społecznościowe sprawił, że ludzie odwykli od kontaktu w 4 oczy. Każda dawna forma kontaktu została wyparta przez postęp techniki telefonii komórkowej i internetu. Taki lajf...
~Clouds
Ludzie tez .. bądźmy szczerzy.. szukają tam rozrywki a nie realnej znajomości . Wielokrotnie się o tym przekonałem , siedząc na takich portalach.

Jak wyżej, dawne wartości odeszły do lamusa i tak jak się teraz potocznie mawia - kiedyś relacje się naprawiało, teraz łatwiej to wszystko jest wywalić do metaforycznego kosza.
Fakt jest faktem, że dzisiaj na takich portalach o seks jest o wiele łatwiej niż o relację z prawdziwego zdarzenia.
~Clouds
I choć udało mi sie zapoznać z paroma dziewczynami, tak naprawdę nie zmierzało to do niczego.

W ofertach od facetów to one mogą przebierać do tego stopnia, że jesteś parafrazując tytuł teleturnieju "jednym na milion"; zasadnicze pytanie jest czego tak na prawdę szukają. Pojęcie ideału to mit z krainy mchu i paproci.
~Clouds
Od razu mówię .. nie jestem nieśmiały. A mimo to jakąś odczuwam niechęć do takich portali. Przez to właśnie że to nie jest realne. a ludzi nie zmierzają do realności, często szukają przypadkowych znajomości, przypadkowych związków. Nie mówię że to złe, ale nie pomaga w życiu.

Jak to mawiał Frank Sinatra "ludzie dzisiaj poświęcają na wszystko więcej pieniędzy a mniej czasu"... i coś w tym jest. liczy się ilość a nie jakość.
~Clouds
Na pewno odradzałbym szukanie tam miłości bo to jest warte zachodu.

Jak widzisz, zdarzają się wyjątki od reguły, ale tu trzeba wykazać trochę własnej inicjatywy, pójść na przekór dzisiejszym narzucanym odgórnie trendom i modzie, a już na pewno nie brać na poważnie wszelkich porad mistrzów podrywania i sztuki uwodzenia od siedmiu boleści.
Kiedyś na ten nurtujący Cię temat trafiłem na dobre stwierdzenie w pewnej wypowiedzi
Jak szukasz na skraju badziewia - będziesz miał badziewiasty owoc; jak się przedrzesz do megapuszczy gdzie nikt nie zagląda - bo za trudno, nie po drodze i ścieżki wydeptanej brak - to będziesz miał rajski okaz.

A tak z innej beczki w tym temacie
~Clouds
po za tym serwis dotyczący wspólnej pasji a portal randkowy o dwie różne rzeczy.

Cały wic jest w tym, że takie portale mają jeden wspólny mianownik - potrafią sparować ludzi zwanych nerdami(facet) i geekami(kobiety). A zaletą jest to, że wspólna pasja potrafi łączyć bardziej, niż oklepane powiedzenie o rzekomym przyciąganiu się dwóch przeciwności.

Odnośnik do komentarza

Prosta na to odpowiedz: Mamy wyścig szczurów każdy chce być lepszy, kariera zyski.. Ludziom już do głowy od tego szczeliło, nie ma chwili aby przystanąć, zwolnić. Każdy tylko byle by w tym wariactwie sie zatracał. Trwałość relacji jest dziś krucha. Myślę ze wielu ludzi szuka ideałów, a to są tylko mrzonki i bajki o idealnym przyjacielu, idt., Ode mnie odeszło multum ludzi, ja ich nie zatrzymuje , ale tak sie nie postępuje, żeby ktoś najpierw mówił jedno a potem drugie. To prawda ze przyjaźń dzisiaj jest na wagę złota.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...