Skocz do zawartości
Forum

konflikt wewnętrzny,białe mroczki i panika


Gość coraz gorzej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość coraz gorzej

Od pół roku w mojej głowie mam non stop napięcie psychiczne wywołane tym, że zachowuję się jak ktoś kim nie chcę być a jednocześnie ciągle kontynuuje te zachowania bo przynoszą mi ukojenie. Chodzi mi o tym mojej osobowości. Używając takiej metafory: kierownicą skręcam coraz bardziej w prawo a koła skręcają się coraz bardziej w lewo. Teraz już większość dnia siedzę jak żywy przykład marnowania życia wypełniając swój dzień czynnościami ale przy robieniu czegokolwiek co sobie wymyślę narasta we mnie frustracja i nerwy. Nie mam już siły na życie, czuję że tracę jedyny ostatni bastion (najsilniejszy) którego się trzymam od kilku już lat czyli nadzieja że jutro będzie lepiej, że w ogóle w końcu będzie dobrze. Siedzę i nagle kiedy dochodzę w mojej głowie jak by do ściany coś we mnie pęka, mieni mi sie w oczach widzę białe muszki przed oczami i zaczyna się panika, strach, i jakby walka o życie bo czuję jakbym umierał i walczę żeby nie zemdleć, serce mi wali, a gdy to przetrwam to potem przez pół godziny jestem w środku roztrzęsiony i na stałe jeszcze bardziej bez życia niż byłem dotychczas. Tak jakby w tej chwili dryfował na łodzi z podartym i podziurawionym żaglem, połamanym sterem wiosłami i masą dziur w kadłubie, ale jeszcze nie tonie. Nie ma w mojej głowie takiego uczucia jak relaks. Nawet jak dwa dni z rzędu spałem 5 godzin od 3 w nocy do 8 rano (bo musiałem o tej godzinie wstać) to nie mogłem się w ciągu dnia zdrzemnąć godzinę czy dwie mimo, że mogłem bo byłem w domu cały dzień tylko walczę kiedy mi się zamykają oczy siedząc na przykład na kanapie bo pozwolić sobie zasnąć musiał bym być zrelaksowany.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...