Skocz do zawartości
Forum

Bulimia i anoreksja u młodej dziewczyny


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam problem. Moja siostra wpadła w anoreksję, przez długi czas o tym nie wiedziałam, teraz, wszystko widzę. Dzisiaj dowiedziałam się, ze bulimia także jej towarzyszy. Jak mam na to zareagować ? Nie mam prawa złościć się na nią, ze jest chora a z drugiej strony jestem okropnie wściekła, ze sobie to robi. Jak z nią rozmawiać ? Powiedzieć ze wiem o bulimii ?? Czy dać się tym zająć psychiatrze do którego zacznie chodzić ?

Odnośnik do komentarza

To znaczy, że wybiera się do psychiatry? Sama z siebie czy pod przymusem?
A co do rozmowy, macie dobrą relację? w jakim wieku jesteście? co na to reszta rodziny?
Podejrzewam, że nie czuje się wspaniale z anoreksją bulimiczną, więc wyrzutami byś mogła ją zarazić do siebie.
Dobrze, że zauważasz jej niezdrowe zachowanie!
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Anoreksja i bulimia są poważnymi zaburzeniami psychicznymi. Nie pomoże żadne usuwanie komórek tłuszczowych .Takie osoby , nawet jeżeli pozbyły się wszelkich komórek tłuszczowych i są niesamowicie chude, przeglądając się w lustrze zawsze zobaczą ,że są za grube i będą wymyślały kolejne diety. Dlatego rady o usunięciu komórek tłuszczowych u anorektyczki w ogóle się nie sprawdzają,mogą tylko im zaszkodzić. Ten kto daje takie rady niech lepiej zajmie się doradzaniem osobom , które nie są chore , a po prostu chcą schudnąć.

Odnośnik do komentarza

~gswafh
Usunięcie komórek tłuszczowych może pomóc bo te osoby boją się że przytyją a nie chcą wyglądać jak szczapa.

Czy to nie jest na tyle jasne , że to jest poważne zaburzenie psychiczne. Osoba chora zawsze będzie siebie widziała jako grubą , pomimo tego że będzie wyglądała jak "szczapa". Tak będzie siebie widziała nawet chwilę przed śmiercią głodową.

Odnośnik do komentarza

Anoreksja może mieć różne nasilenie. Przy znacznym nasileniu rzeczywiście jest to podobne do osobowości paranoidalnej i usuniecie komórek tłuszczowych nie wróci normalnego jedzenia. Natomiast przy lekkich lękach przed przytyciem, opartych na poprzednich doświadczeniach z nadwagą, usunięcie komórek tłuszczowych może bardzo pomóc. Komórki tłuszczowe zwiększają swoją objętość 50 razy. Z tego powodu 1/3 ludzi na świecie ma nadwagę. Pojawia się ciągły apetyt, bo organizm ma gdzie magazynować energię. po usunięciu komórek tłuszczowych apetyt znacznie zmniejsza się. Jeżeli nawet nastąpi nadwaga, to jest niewielka, 2 kg, przed zabiegiem może być otyłość i waga powyżej normy 20 kg uzyskana już po roku nadmiernego jedzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...