Skocz do zawartości
Forum

Spadek samooceny po rozstaniu z dziewczyną


Gość Memento

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) mam 17lat i rok byłem z pewną dziewczyną. Niestety to co było między nami się skończyło. Tzn z jej strony. Ja nigdy nie przestałem jej kochać i nie wyobrażam sobie bycia z inna dziewczyna. Ciągle o niej myśle wszędzie ją widzę śnie o niej codziennie.. nie potrafie sobie z tym poradzić u niej już szans nie mam. Próbóje sie czymś zająć żeby przestać o niej myśleć choc na chwile jednak to nie pomaga... czasem mam ochote sie zabić. Niewiem już co mam zrobić zgubiłem sie w tym może to dlatego że młody jestem może poprostu nic nie wart jestem niewiem.. Dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jesteś jeszcze bardzo młody i najzwyczajniej w świecie przeżywasz swoja pierwszą miłość i pierwsze rozczarowanie. Z czasem o niej zapomnisz, zwłaszcza jak na horyzoncie pojawi Ci się kolejna fantastyczna dziewczyna. Ludzie są razem a potem się rozstają. Trwałe związki tworzy się znacznie później niż w Twoim wieku.

Odnośnik do komentarza

Rozstania są trudne i niestety, ale trzeba je przeboleć. Nie możesz jednak tak łatwo się poddawać. Zabicie się nie jest żadnym rozwiązaniem to tylko ucieczka, a przecież nie sztuką jest uciekać. Jesteś młodym i wartościowym mężczyzną, przed Tobą wiele wspaniałych dni i pewnie nie jedno zauroczenie. Teraz cierpisz, bo wszystko jest jeszcze świeże, emocje nie opadły. Musisz dać sobie trochę czasu, nabrać dystansu. Może właśnie każde rozstanie jest po to aby zbliżyć nas do kogoś z kim będziemy na stałe? Staraj się nie myśleć o byłej dziewczynie, nie oglądaj wspólnych zdjeć, nie pytaj innych co u niej. Zyj własnym zyciem, spotykaj sie z zprzyjaciolmi, wychodz do ludzi, poznawaj nowe osoby - nigdy nie wiesz kiedy Twoje serce zabije mocniej dla nowej sympatii. Teraz to dla Ciebie trudne i nie wierzysz w to, ale jestem pewna ze z czasem tak bedzie. Nie mozesz sie tylko poddawac i rezygnowac. Jesli bardzo ciezko znosisz rozstanie, zastanow sie nad rozmowa z psychologiem badz szkolnym pedagogiem. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...