Skocz do zawartości
Forum

Depresja szybko wróciła.


Gość nwm36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dwa tygodnie temu z dnia na dzien dostałem jakby depresji.Czułem się przygnebiony,smutny,nic mnie nie cieszyło,na niczym nie mogłem sie skupić.Cały czas o tym myślałem,miałem jakies przemyslenia,byl to cięzki czas bo to coś nowego ale trwało to 5,6 dni po czym przeszło,bardzo się ucieszyłem nie myślałem o tym cieszyłem się życiem i że z tego wyszłem,nie polała mnie już głowa(przednia część twarzy głownie koło oczu i nosa).Ale to trwało 9 dni trraz ponownie wrócił jakiś bez sens i te mysli i do tego ten bół glowy i pustka.Powiem krótko nie cieszą mnie teraz te weekendy dlatego że nie długo mam ważny egzamin i trzeba się uczyć a nie bawić się,choć do koniec roku szkolnego.Pomyślałem że to bez sensu bo weekendy ten co będzie długi(Boże ciało)trzeba poświęcić na nauke a potem jeszcze stres bo egzamin zreszta jak teraz bo to za 1,5 tygodnia.Co zrobić żeby z tego stanu emocjonalnego wyjść i do niego nie wracać,co sobie mówic,o czym myśleć w tych trudnych chwilach,gdzie trzreba się zmusić tak jak chocby z nauka przed egzaminem.Bo wiem że ludzie mają większe problemy i tak się nie przejmują tak jak ja każdą błachostką.Wszystko musze przemysleć na przód itp.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

To, co Ci dolega, to nie jest depresja. Możliwe, że dopadł Cię stres w związku ze zbliżającym się egzaminem i koniecznością nauki, ale depresją nazwać tego nie można. Zamiast przeżywać fakt, że poświęcisz weekend na naukę, pomyśl, że po zdanym egzaminie czekają Cię długie wakacje i sporo odpoczynku. Niech ta perspektywa będzie dla Ciebie swego rodzaju pocieszeniem i inspiracją, by sięgnąć po książki i zacząć się uczyć. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Nie jest to takie łatwe bo jestem jakis przygnebiony na nic nie mam ochoty,nic nie sprawia mi frajdy. Nie mam apetytu. Caly czas to siedzi mi w glowie. Poprostu mnie nosi i nie moge usiedziec na miejscu a nie wiem gdzie isc.W nocy gorzej spie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Trochę mnie dziwi, gdy ludzi boli głowa bo mnie nigdy prawie nie bolała. Aczkolwiek być może to dlatego bo inni więcej mózgu używają? ;) a co to za egzamin? Spokojnie, naucz się do egzaminu, bo trzeba się hartować na stres. Co do depresji to warto przemyśleć swoje życie i coś w nim poprawić. I wejść na nowy etap by zacząć wszystko od nowa, by nie popełniać tych samych błędów które nas pogrążają. Ile masz lat? Czy masz dziewczynę?

Odnośnik do komentarza

Jesteś w takim wieku ,że mogą pojawiać się zmienne nastroje , tym bardziej , że masz niedługo egzaminy. Denerwujesz się i to normalne. Spróbuj przejść przez ten okres. Pomyśl o tym ,że to już niedługo , kiedy będziesz się cieszył wolnością. Na razie spróbuj skupić się na nauce , myśląc ,że na końcu pracy czeka Cię nagroda. A co do dziewczyny , to jeszcze o tym pomyślisz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...