Skocz do zawartości
Forum

Obsesyjne marzenie o iPhonie


Rekomendowane odpowiedzi

Problem może wydawać się błahy, a nawet nic nie znaczący, ale dla mnie to coś co nie daje mi normalnie żyć. Pewnie wielu z was uzna, że jestem tylko rozkapryszoną nastolatką, ale iPhone to moje marzenie, a marzenia są po to aby je spełniać. Niedługo mam urodziny i poprosiłam wszystkich by nie dawali mi prezentów tylko pieniądze ponieważ dla mnie to najlepsza opcja (chyba nie muszę tłumaczyć czemu) i wiem, że po urodzinach na pewno starczy mi na iPhona 5 lub 5s (gdybym go kupiła nawet kasa by mi jeszcze została), ale problem jest w tym, że nie wiem czy on mnie usatysfakcjonuje bo marzy mi się iPhone 6, a nawet 7. Może was teraz zaskoczę bo sedno problemu nie jest w tym, że jestem tak bardzo zakochana w iPhonach i chciałabym bardzo sama go mieć tylko w tym, że marzenie o iPhonie zamieniło się u mnie w obsesje. Nie mogę spać w nocy bo ciągle o nim myślę, a nawet gdy już zasnę to i tak każdej nocy mi się śni co sprawia mi tylko dodatkowy ból. Nie potrafię skupić się na niczym bo iPhone jest jedyną rzeczą którą mam w głowie. Ciągle przeglądam iPhony na necie i płaczę. Jestem gotowa sprzedać wszystko by tylko uzbierać pieniądze na tego wymarzonego. Mówię sobie cały czas, że mogę nawet sprzedać swojego laptopa, boomboxa, iPoda - sprzedam wszystko byle tylko kupić sobie iPhona. Dzisiaj nawet po wstaniu rano z łóżka gdy tylko w mojej głowie pojawił się iPhone zaczęłam ryczeć i powiedziałam sobie, że gdyby tylko było to możliwe oddałabym zdrowie za ten telefon. Jestem w stanie poświęcić dla niego dosłownie wszystko. Nikt nie wie jak bardzo cierpię z tego powodu, może dla niektórych to tylko telefon, ale dla mnie to cały świat. Nigdy tak obsesyjnie o niczym nie marzyłam. Najgorzej jest wtedy gdy zobaczę iPhona u kogoś - wtedy to ja byłabym gotowana nawet skakać z mostu. Za niecały rok kończy mi się umowa na mój telefon i ciągle liczyłam na to, że wtedy będę mogła wziąć sobie iPhona, ale trzeba byłoby wtedy bardzo dużo płacić miesięcznie więc nie wchodzi to w grę. Rozmawiałam z rodzicami wiele razy na ten temat, tata powiedział mi, że może na gwiazdkę go dostanę, ale ja nie dam rady tyle czekać. Chcę mieć minimum 6 i to jeszcze nową i oni dobrze o tym wiedzą, nie chcę nawet słyszeć o używanym, nigdy nie miałam nic używanego i nie zamierzam tego zmieniać. Sama już nie wiem co mam robić, dla niektórych problem może wydawać się śmieszny, ale mi akurat nie jest do śmiechu bo strasznie zatruwa mi to życie i w sumie ta obsesja stała się czymś co nie pozwala mi normalnie żyć...

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika235

Przeczytałam wszystko co napisałaś i wiesz co ci powiem? Że doskonale Cię rozumiem. Tu nie chodzi o to czy problem jest błahy czy nie bo może Ty jesteś akurat osobą, dla której jest to coś bardzo ważnego i nie należy się z tego śmiać. Jesteś młoda więc to zrozumiałe, że takie rzeczy są dla Ciebie ważne i to że marzysz o iPhonie jest zupełnie normalne ;) Niepokoi mnie tylko to, że piszesz, że dosłownie wszystko byś dla niego poświęciła - aż tak ci zależy na tym telefonie? Moim zdaniem telefon nie jest warty by tyle dla niego poświęcać chociaż pewnie mnie nie posłuchasz bo jesteś nim zaślepiona i nie widzisz nic poza nim, ale przecież nie musisz bo to tylko moje zdanie. Według mnie powinnaś pokazać rodzicom to co napisałaś, jeżeli Cię kochają to pomogą ci spełnić to marzenie bo kurcze jak czytałam to co pisałaś to mimo, że chodzi tylko o głupi telefon aż łezka mi się w oku zakręciła bo nigdy jeszcze nie spotkałam osoby której tak obsesyjnie by na czymś zależało. Pokaż rodzicom, że jestem dorosła i odpowiedzialna, zbieraj pieniądze i zobaczysz co dalej. Życzę ci by twoje marzenie się spełniło i nie zadręczaj się tak ;)
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Wiele lat temu miałem obsesję na punkcie posiadania podobnego sprzętu. Trwała rok i w końcu ukradłem ten sprzęt o wartości dwuletniej pensji. Jak go już miałem to go nie wykorzystywałem. Wtedy uświadomiłem sobie że chciałem go mieć żeby zastąpić sobie brak kontaktu z ludźmi który mi był bardzo potrzebny. Później zrozumiałem że przedmioty nie mają żadnej wartości i liczą się tylko więzi z ludźmi, o które jest tak niezwykle trudno. Nie tylko przyjaźń ale nawet koleżeństwo i zwykła rozmowa jest nie do uzyskania w tym świecie egoistów.

Odnośnik do komentarza

O kurcze... MrSpock dziękuję za odpowiedź, dała mi wiele do myślenia. Szczerze to aż mnie ciary przeszły gdy ją czytałam bo bardzo mi brakuje kontaktów z ludźmi, ale nigdy nie przyszło mi do głowy, że chęć posiadania iPhona może się z tym wiązać. Serio jestem w szoku bo nie spodziewałam się, że tak naprawdę mogę chcieć tak bardzo iPhona by zastąpić nim kontakty z ludźmi... Sama nie wiem co teraz o tym wszystkim myśleć...

Odnośnik do komentarza

Może spróbuj sobie jakoś zarobić na ten telefon? pomóc rodzicom/ sąsiadom/ rodzinie w drobnych obowiązkach w zamian za drobną zapłatę. Grosz do grosza i może akurat troche uzbierasz, resztę rodzice się dołożą, ubłagaj ich o wcześniejszy prezent pod choinkę ;).

Odnośnik do komentarza

Zazwyczaj obsesyjna chęć posiadania czegoś, potrzeby materialne mają stanowić rekompensatę za braki w relacjach z ludźmi. Z tym, że żadne rzeczy, najdroższe prezenty nie zastąpią kontaktu z drugim człowiekiem, przyjaźni czy miłości. Pomyśl o tym. Może teraz ten iPhone wydaje Ci się szczytem marzeń, ale jestem pewna, że z czasem przestanie by dla Cibie aż tak bardzo atrakcyjny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...