Skocz do zawartości
Forum

Powrót anoreksji?


Rekomendowane odpowiedzi

To jak masz jakiś sposób to go teraz zastosuj ,bo my nie mamy takich doświadczeń ,więc trudno coś doradzić.
Jak nie dasz rady ,to powiedz mężowi o swoim problemie,wiem,że to ponoć jest lęk przed mówieniem ,skrywanie choroby to norma,ale mając na uwadze dziecko powinnaś mu powiedzieć i wybrać się do specjalisty.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jak za pierwszym razem ci się udało, to i teraz ci się uda - jeśli tego chcesz.
Ka-wa dobrze ci radzi, ja jednak wierzę, że najszybciej człowiek pomaga sam - sobie. Ale na pewno pomoc psychologa, pomogła by ci.
Znasz problem, rozumiesz go, więc zacznij pracować nad zmianą myśli. To tylko twoje myśli, a myśli można zmienić!
Zagłuszaj te myśli pozytywnymi, czyli że sobie poradzisz, że będziesz normalna.
Nie poddawaj się, walcz o swoje życie.

Odnośnik do komentarza

Anoreksja to wg mnie choroba osób które chcą mieć kontrolę nad swoim życiem -a maja poczucie że tej kontroli w jakimś sensie mają.
Minimalna ilość jedzenia na którą sobie pozwalają- a w efekcie wymierny efekt czyli coraz chudsza sylwetka - to jest coś na co tylko one mają realny wpływ, a nie ich otoczenie, które zawsze "wie lepiej" .
Autorko, wg moich osobistych doświadczeń anoreksja to trudny przeciwnik.
Mnie pomogło coś co odblokowało mi myślenie i było kamieniem milowym w postrzeganiu siebie i innych- no i coś co dla zdrowej osoby jest pewnie czymś oczywistym- a mianowicie umiejętność odróżniania chudości od szczupłości.
Każdy tez ma trochę inną budowę, nie tak bardzo waga i rozmiar ubrania się liczy tylko zdrowy wygląd. Jedna wejdzie w spodnie "S" a wcale nie jest chuda tylko ma naturalnie drobna budowę, inna zrobi z siebie szkielet a i tak może mieć np szersze biodra.
Oczywiście wszystko w granicach normy, ale właśnie o tą normę tak trudno kiedy ma się ten problem.
Oglądaj sobie zdjęcia dziewczyn, kobiet- poza ekstremalnie chudymi modelkami to większość wcale nie jest chuda.
Pozdrawiam, i życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...