Skocz do zawartości
Forum

Fantazjowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odkąd pamiętam bardzo dużo fantazjuje. W swoich fantazjach wyglądam lepiej, jestem bardziej elokwentny, potrafie nawiązywać kontakty z innymi ludźmi, interesują się mną kobiety. Rzeczywistość już nie jest już taka kolorowa. Nie akceptuje swojego wyglądu (mam lekką nadwagę), do tego zawsze miałem problemy z poznawaniem nowych ludzi. Cierpie na niską samoocenę Czy to fantazjowanie może być przyczyną moich problemów ? Co mogę zrobić w takim wypadku?

Odnośnik do komentarza

Marzenia o byciu "lepszym" niż jest się wg się w rzeczywistości to nic złego o ile staramy się iść ku lepszemu w rzeczywistości.
Zamiast ciągle fantazjowac o tym jakby było być szczuplejszym zacznij się odchudzać , nie mam tu na myśli masakrowania się dietami czy cud tabletkami ale o zmianę trybu życia . Zmień dietę na zdrowsza , zacznij aktywnie spędzać czas , uprawiać sport a poprawa ciała przyjdzie z czasem a co za tym idzie większa pewność siebie .
Jeśli marzysz żeby być bardziej interesującym to może zapisz się na jakiś kurs , rozwiń się w jakiejś dziedzinie .
Jeśli masz problem z nawiązywanie kontaktów to postaraj się częściej wychodzić z domu z osobami które już znasz a na pewno w międzyczasie poznasz kilka nowych osób :)

Odnośnik do komentarza

Fantazje są wspaniałą rzeczą. Często podświadomość nam podpowiada, czym możemy być, jacy możemy być.
Jednak za tym powinny iść czyny.
Zacznij coś ćwiczyć, zmień się, zadbaj o siebie. Jak poczujesz się lepiej we własnym ciele, to i psychika zacznie się poprawiać.
I pracuj nad poprawą samooceny, polub siebie, bo to ważne. Ludzie oceniają drugiego człowieka często tak, jak oni sami o sobie myślą.
Myślisz o sobie dobrze, to wszystko o tym mówi. Twój krok, postawa, sposób trzymania głowy - czyli mowa ciała.
Popracuj nad sobą, a będzie znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...