Skocz do zawartości
Forum

Jak skończyć z samookaleczeniem się?


Gość r...l

Rekomendowane odpowiedzi

Jak skończyć z samookaleczeniem się? Mam ten problem od dwóch tygodni. Zawsze powtarzam "to ostatni raz" i potem łamię tą obietnicę. Już nwm co mam robić. Zaczęłam przez problemy szkolne, rodzinne a teraz robię to z uzależniania i żeby zadać sobie ten ból. Czuję, że na niego zasługuję. Mam niemalże całe nogi w "kreskach" i na rękach prawie się goją.

Odnośnik do komentarza

Chcesz zagłuszyć przykre doznania zadawaniem sobie cierpienia fizycznego. To nie jest dobra droga. Piszesz , ze to już ostatni raz , a nadal to robisz. Po co ? Może trzeba skorzystać z pomocy lekarza psychiatry . Twój stan nie trwa długo więc może sam sobie poradzisz. Kiedy przyjdzie ochota zadania sobie bólu , przetrwaj to , zajmij się czymkolwiek innym lub daj ujście emocjom w jakikolwiek inny sposób. Zadzwoń do kogoś , ściśnij w dłoni kawałek lodu , wyjdż pograć w piłkę lub coś w tym rodzaju , byle usunąć myśl o autoagresji. Poszukaj w internecie ludzi z podobnymi problemami. Jeżeli to nie pomoże , to tylko wizyta u lekarza. Może masz depresje , bo chyba nie schizofrenie. Ale ostatecznie tylko lekarz to rozpozna. A poza tym , jeżeli masz w domu problemy , to może warto poszukać pomocy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...