Skocz do zawartości
Forum

hipochondria i brak poprawy po lekach?


Gość ona...y

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od paru miesięcy chodze po lekarzach bo ciagle mi cos dolega jak przejdzie mi zoladek to znowu boli ucho lub gardlo dziś boli mnie glowa z tylu i w srodku ucha i za uchem mysle ze mam guza mózgu i nie wiem czy nie powinnam isc na kolejne badania praktycznie każdy bol kojarzy mi sie z rakiem po czym placze i mysle ze umre na raka wszyscy maja mnie dość bo ciagle mowie o chorobach glownie o nowotworze .Zaczelam brac Asentre 50 mg raz dziennie ale szczerze mowiac na razie za dużej roznicy nie widze dalej mysle o chorobach lek ten zazywam już miesiąc czasu po jakim czasie ten lek zaczyna dzialac czy po tym leku przestane myslec ciagle o raku?

Odnośnik do komentarza

Narzekanie na swój stan zdrowia, doszukiwanie się chorób, śledzenie objawów chorobowych, przekonanie, że choruje się na poważne choroby, np. nowotwór może świadczyć o zaburzeniach z grupy nerwic, w tym o hipochondrii. Lek, który Pani zażywa (Asentra), należy do leków SSRI i efekty jego zażywania powinny być odczuwalne po około 3-4 tygodniach od momentu rozpoczęcia farmakoterapii. Jeśli nie widać efektów leczenia, proponuję skonsultować się ze swoim lekarzem psychiatrą i rozważyć skorzystanie z psychoterapii. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...