Skocz do zawartości
Forum

Już po szpitalu


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM SERDECZNIE KAŻDEGO Z OSOBNA
Otóż to jestem 2 tygodnie po szpitalu(byłam w szpitalu 3 miesiące) dostawałam lekki w postaci zastrzyku a teraz nie umiem spać ani nic przyznam się nie wzięłam kolejnego zastrzyku który miał być podany 31,06,2017r ponieważ po 2 seriach tego zastrzyku przytyłam 8 kg na miesiąc nie chce wyglądać jak " świnia" już nie mogę na siebie patrzeć i zaczynają mi się ręce trząść tak jak miałam na Początku tego wszystkiego i nie wiem co robić czy iść do swojego psychiatry na wizytę i mu to powiedzieć czy od razu na izbę przyjęć zaś mam olewające podejście do życia i niefajne myśli Pomocy!

Odnośnik do komentarza

Witam milutko każdego z osobna :D
otóż to mam 26 lat i 1.2.17 trafiłam do szpitala psychiatrycznego i byłam tam aż 3-miesiące i stwierdzono mi schizofrenia paranoidalna i dostawałam w szpitalu zastrzyki" Decaldol" po 2 tygodniach brania przytyłam 8 kg / i po szpitalu miałam wziąć kolejną serie 31.06.17 ale stwierdziła że nie biorę bo tyje i otóż natomiast dostaje powoli drgawek dłoni mam głosy mam ciągle schizę ze ktoś mnie śledzi ze rodzice w domu założyli kamery zęby mnie pilnować i wogole a tego wszystkiego nie ma nie wiem co mam robić może by doradzicie mi.

"ZAZNACZAM NIE MAM ŻADNEGO UBEZPIECZENIA I NIE MAM JAK IŚĆ DO SWOJEGO PSYCHIATRY BOJE SIĘ POWIEDZIEĆ CO KOLWIEK MAMIE BO MNIE WYŚMIEJĄ

Odnośnik do komentarza

Znalazłam na abczdrowie taki tekst o tej chorobie.
Schizofrenia paranoidalna a urojenia

Schizofrenia paranoidalna manifestuje się obecnością różnych rodzajów urojeń i omamów u chorego. Przeważają omamy słuchowe, rzadziej węchowe, czuciowe czy smakowe. Główne typy urojeń w przebiegu schizofrenii paranoidalnej, to:
urojenia prześladowcze,
urojenia wielkościowe,
urojenia nasyłania lub wykradania myśli,
urojenia ksobne,
urojenia odsłonięcia,
urojenia owładnięcia,
urojenia oddziaływania,
urojenia hipochondryczne,
urojenia nihilistyczne.

Urojenia mogą mieć charakter pierwotny albo wtórny, wynikający z przeżywanych halucynacji słuchowych. Chory na schizofrenię paranoidalną opisując swoje przeżycia, często używa niezrozumiałego języka, tworzy neologizmy, jego myśli są nielogiczne, niespójne, porozrywane. U schizofreników paranoidalnych rzadziej obserwuje się dezorganizację zachowania, otępienie emocjonalne czy zaburzenia mowy i woli. Jeżeli się pojawiają, to zazwyczaj są mało manifestowalne. Schizofrenia paranoidalna rozwija się powoli, występuje później niż postać prosta, bo przeważnie po 22 roku życia. Jeśli choroba ma nagły początek, zwykle towarzyszą jej lęk i zaburzenia świadomości typu oneiroidalnego. Można by powiedzieć, że gdyby nie omamy i urojenia, to pacjent funkcjonowałby całkiem sprawnie – nie notuje się tu objawów katatonicznych, zaburzeń ruchu, dezorganizacji myśli czy afektu. Ze względu jednak na opanowanie myśli przez oderwane od realiów teorie naukowe czy filozofowanie, chory zaniedbuje wszystkie sfery aktywności, dając się owładnąć objawom wytwórczym. Z tego względu schizofrenicy paranoidalni wymagają hospitalizacji i leczenia psychiatrycznego.

Odnośnik do komentarza
Gość Lililililili

Moim zdaniem powinnaś jak najszybciej skontaktować się ze swoim psychiatrą (pewnie masz numer telefonu na nagłe sytuacje) i poinformować o nie wzięciu dawki leku. Z jakiegoś powodu został Ci przepisany i samowolne odstawienie to nienajlepszy pomysł. Może zaleci mimo wszystko wziąć zastrzyk, może zmieni lek. Na izbie nie będą znali Twojego indywidualnego przypadku i nie będą kompetentni nic Ci polecić - mogą co najwyżej pomagać doraźnie.
Nie łam się, nie po wszystkich lekach się tyje i pamiętaj - skoro wyszłaś ze szpitala to znaczy, że postęp na plus jest, nie marnuj tego, ciesz się tym i walcz dalej :)
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...