Skocz do zawartości
Forum

Odizolowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, ze mam ogromny problem z sobą. Mam na imię Mateusz i mam 18 lat. Moja psychika jest bardzo dziwna... ale chce to zmienić. Wiem, ze muszę to zmienić.
Nie wiem od czego zacząć...
Nie lubię lub nienawidzę nawiązywać nowych znajomości oraz rozmawiać z ludźmi. Kiedyś wychodziłem z znajomymi w dzieciństwie na Boisko pograć w piłkę lub pojeździć rowerem. Od podstawówki bałem się rozmawiać chyba z ludźmi a później to się nasiliło bo czułem się, że wszyscy są ode mnie lepsi... chociaż pewnie tak nie było lecz bałem się rozmawiać. Byłem dobry w rysowaniu ale nie rozwijałem tego a dostałem później komputer. Grałem na nim z Starszym bratem na zmianę a kiedy koledzy przychodzili to czasami mówiłem, ze nie mogę albo mama nie chciała mnie wypuścić albo jak wracałem za późno to mi marudziła. Wiec po pewnym czasie nie wychodziłem bo mama nie chciała albo sam mówiłem, że nie idę i siedziałem na TV albo na Komputerze bo nie było co robić w mojej miejscowości... Poza wyżej wymienionymi rzeczami. Siedziałem na tym komputerze, moja samoocena zmniejszała się... Nienawidzę rozmawiać z ludźmi bo nie wiem o czym rozmawiać kiedy dla mnie gry są ważne i siedzę w środowisku Internetowym. Ale kiedy słucham rozmowy znajomych to dla mnie sa totalne głupie... uważam się trochę za inteligentniejszego od nich a ich tematy co poruszają to głupota... czasami tak nie jest ale to co mam w głowie boje się coś powiedzieć bo zazwyczaj kiedy coś mówiłem to się zbłaźniłem a poza tym nie wiem o czym mówić... Jestem strasznie leniwy kiedyś miałem jakieś obowiązki a teraz zostałem sam z Mamą i z starszym bratem. Brat w swoim pokoju lub gdzieś chodzi, ja u siebie a mama siedzi w Kuchni ogląda TV :( Wiem, że tak nie powinno być... :'( Wiem, że jestem złym synem... ważne są dla mnie gry i chyba tylko to... nie lubię rozmawiać z ludźmi, nie wiem o czym rozmawiać i z dnia na dzień robię się coraz głupszy... mam co raz mniejszy słownik słów które używam... coraz to bardziej łatwymi słowami mam problem z wypowiedzeniem ich i się jąkam... Chcę to zmienić... chce byc bardziej towarzyski, grac nadal w gry bo to Kocham, rozmawiać z ludzmi oraz zwiększyć zestaw słów którymi się posługuję. Pomoże mi ktoś? Nie wiem czy chce iść do psychologa... Chce się zmienić...

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze, ze jestem w miarę odważny i nie robię tego w głupi sposób. Jestem nieśmiały.
Mało mówię ale dwa razy w miesiacu czasami wiecej jestem bardzo wygadany w domu i robie żarty rozmawiając z rodzina jakbym był pod wpływem... ale czasami także robię z siebie Wielkiego Idiotę i się zbłazniam... i w tym dniu mam wzmożoną agresję... Ale to tylko w szkolę

A jak słyszę jakieś obelgi w swoją stronę to dusze to w sobie bo nie wiem co odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Gość lilka_328

Jeśli tak jak powiedziałeś chcesz się zmienic wcale nie potrzebujesz pomocy psychologa... owszem bardzo by ci pomogła taka rozmowa wiec to premysl... jeśli bardzo czegoś chcesz to ci się uda potrzebujesz tylko więcej optymizmu i wiary w siebie ☺☺☺

Odnośnik do komentarza

Książki czytaj, na głos. Powoli, nie spiesz się, staraj się wyraźnie wymawiać słowa.
Jakie książki? Poszukaj czegoś, co cię zainteresuje. Lubisz gry, więc może książki o wojnie , lub historyczne? Może fantastyka? Dopasuj coś, co jest zbliżone do twoich zainteresowań.
Radzę parę stron czytaj normalnie, a potem jedna strona, na głos - itd. Tym sposobem nie znudzi ci się to czytanie.

Lenistwo. Wyobraź sobie siebie, za parę lat. Tłustawy, niemrawy, marudzący, bo tu coś strzyka, a tam boli...Tak będzie, bo ciało wymaga wysiłku, treningu, by być w dobrej kondycji.
Zacznij coś ćwiczyć. Na początek w domu, nawet parę pompek dobrze ci zrobi. Jak się odrobinę rozruszasz, to zacznij biegać, lub idź na siłownię.
Zobaczysz, jak poprawi ci się wygląd, nastrój i samopoczucie.

To początki, ale od czegoś trzeba zacząć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...