Skocz do zawartości
Forum

W jaki sposób skończyć z samookaleczaniem się?


Gość r...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry! Mam problem samo okaleczania się Zaczęłam dwa tyg. temu bo nie dawałam rady z rzeczywistością, problemy z ocenami, problemy rodzinne (mama mnie olewała, bo ma swojego synka) Od tamtego czasu trochę skończyłam Ale wczoraj znowu zaczęłam m.in przez te same problemy+kolega napisał, że jestem dzi*ką Mamie nie mogę o tym powiedzieć bo ona o takich osobach sądzi, że "są głupie i bez rozumu" U psychologa byłam ale jakoś nie miałam odwagi/zaufania by jej o tym powiedzieć Chcę z tym skończyć

Odnośnik do komentarza

Spróbuj się wyżyć na czymś innym. Na przykład pisz wredne teksty o osobach które Cię wkurzają albo rób przeróbki ich zdjęć. Możesz też posłużyć się rozumem: Takie cięcie się jest bardziej niebezpieczne niż inne sposoby wyżywania się. Po pierwsze wymyśl inny sposób wyzywania, po drugie przemyśl jak zniwelować problemy lub sposób w jaki do nich podchodzisz. Niektórych rzeczy z pewnością odrazu się nie zmieni, może przeminą same z czasem np.ten kolega, ale to co możesz zmienić to zmień. Masz opcję aby pewne rzeczy zacząć robić a pewne przestać - tak aby wyszło na Twoją korzyść.

Odnośnik do komentarza

W żadnym wypadku nie doradzę Ci byś się wyżywała na innych osobach , bo to do niczego nie prowadzi , tylko nakręca spiralę złości i nienawiści. W którymś momencie może się obrócić przeciw Tobie i znowu będziesz cierpiała. Kolegę zlekceważ i potraktuj z góry przy najbliższym spotkaniu. Po coś chodzisz do psychologa , a ukrywanie faktów i uczuć nie ma sensu , bo jak Ci ma pomóc jeżeli nie powiesz o wszystkim co Cię dręczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...