Skocz do zawartości
Forum

Jaki jest powód cichej i niewyraźnej mowy u 15-latka?


Gość s...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na cichym i dość niewyraźnym mówieniu (nie chodzi nawet o selpenienie), rówieśnicy skarżą się na to, że mnie nie słychać, proszą o powtarzanie tego co powiedziałam nawet po kilka razy. To mój wielki kompleks gdyż moim marzeniem jest dostać się do szkoły teatralnej. Czy logopeda pomógłby w takiej sytuacji? Moja pewniść siebie jest zależna od sytuacji jednak pracuję nad tym coraz więcej.

Odnośnik do komentarza

Moj co prawda wtedy mały syneczek miał bardzo niewyrazną mowe, troche z logopeda próbowalismy cwiczyc, ale tak naprawde to najwiekszy postep byl wtedy gdy wycieto mu trzeci migdałek.

Dzis to stary chlop, ale pewna niechlujnosc mowy mu pozostała i tez często mówi cicho- jednak jest to maniera, taka na zbycie ,jak zbyt ciekawska matka zadawała nastolatkowi niewygodne lub nużace pytania. Poniewaz jak chce, jak mu zalezy, to mówi wyraznie i glośno.

Po prostu w czasie gdy mały człowiek kształtuje swój aparat mowy on mówil bardzo zle i niewyraznie i b. trudno bylo sie zorientowac o co mu chodzi- wtedy mimo przeszkody (ten migdałek) jakos nabral takiej umiejetnosci, ze moze mówic i tak i tak.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...