Skocz do zawartości
Forum

Głupoty na temat depresji w internecie,ile moze trwac depresja?


Gość Kokos334

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kokos334

Witam,moje pierwsze pytanie to ile moze trwac depresja lekka,reaktywna?W internecie szukałem i niby tam pisze że człowiek jesli minam dwa tygodnie i nie przejdzie to trzeba isc do lekarza.A propo internetu,szukajac tam pomocy nie znalazłem jej prawie nigdzie. Chciałem gdzieś znaleźć coś pocieszającego a tam same samobójstwa itp. Wchodze na jedną stronę a tam pisze że dochodzi czesto do prób samobójczych,na drugiej ze po paru tygodniach(myslalem ze po paru tygodniach powinno byc lepiej a tu)ze czesto dochodzi do samobójstw.Czlowiek ktory ma lekka depresje(przygniebienie itp)szukajac pomocy jeszcze bardziej tym sie nakreci. Tak jak wogole nie mialem takich mysli na poczatku a potem jak to przeczytalem pojawiły sie pewne mysli wyobrażenia. Nic mi to nie pomogło tylko pojawily sie kolejne leki:(A przecierz ludzie z depresja jako kolwiek maja kiepska psychike i wchodzi im to w głowę a to nie dobrze.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Każdy ma zmienne nastroje, jeden w bardziej nasilonym stopniu, inny w mniejszym, lecz nikogo to nie omija.
Potem zdarza się coś miłego , radosnego i nastrój wraca do normy.
Dziś od razu mówimy - depresja... Skupiamy się na tej myśli, analizujemy ją, utrwalamy w swej podświadomości, że to choroba, i sami się nakręcamy.
Jest coraz gorzej, bo mamy depresję. Przestajemy zwracać uwagę na dobre strony życia ...bo mamy depresję...i trudno nam wrócić do normy.

Jak czujemy, że nastrój nam się obniża, to zróbmy coś, by to przerwać.
Czasem wystarczy spacer, czasem można kupić sobie kwiatki, albo czekoladę.
Pójść na jakąś wystawę, lub do parku.
Zróbmy coś, co sprawi nam przyjemność.
Z pełną świadomością przerwijmy to, nie siedźmy w domu i nie zastanawiajmy się, czy to już depresja i ile trwa.

Odnośnik do komentarza

Przygnębienie i smutek to nie jest lekka depresja! Zaburzenia depresyjne stwierdza się wówczas, gdy przez co najmniej dwa tygodnie utrzymują się dwa z poniższych objawów: obniżenie nastroju, utrata zainteresowań i zdolności do radości (anhedonia), zmniejszenie energii prowadzące do wzmożonej męczliwości i zmniejszenia aktywności - oraz dwa lub więcej z następujących objawów: osłabienie koncentracji i uwagi, niska samoocena i mała wiara w siebie, poczucie winy i małej wartości, pesymistyczne, czarne widzenie przyszłości, myśli i czyny samobójcze, zaburzenia snu, zmniejszony apetyt. Ile trwa depresja? Nikt nie określi takiego czasu, ponieważ przebieg choroby zależy od indywidualnego przypadku, jakości leczenia, głębokości i nasilenia objawów, etiologii choroby etc. Po rzetelną diagnozę i terapię proszę udać się do lekarza psychiatry. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...