Skocz do zawartości
Forum

Problemy w pracy, stres zakłopotanie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam prawie 24 lata Od 2 miesiecy pracuje w pewnej firmie, pracowni rodzinnej poligraficznej itd(Mała rodzinna firma). Do końca umowy mam miesiące. Okazało się że dostałem inne obowiązki niż było to w ogłoszeniu, no trudno. Z każdym dniem czuje lęk przed pójściem do pracy, a zwłaszcza przed jednym z moich przełożonych. Dostaje podstawowe czynnosci ogólne : sprzątanie, prace manualne itp. Coż postanowiłem poza praca rozwijac swoje zainteresowania zwiazane z informatyka. Do pracy chodzę z niechecia, kazda czynnosc nie powoduje u mnie takiej radosci, a przygnebienie scisk w płucach i gardle powoduje ze nie potrafie sie za dobrze skupić na wykonywanych czynnościach, miewałem sytuacje gdzie chciałem płakać kumulowało się to wszystko we mnie, a płakałem nawet po przyjsciu do domu. Straciłem przez to wiarę w siebie że mogę być lepszą osobą, że coś wyniosę z tej pracy. Nawet moje hobby którymi się zajmowałem nie sprawiały dla mnie przyjemnosci. Poza tym jestem jakby samotną osobą bez bliskich znajomych przyjaciół itp. Co robic ogólnie w tej sytuacji ? (przepraszam za stylistykę wypowiedzi)

Odnośnik do komentarza

Witaj ,
Przede wszystkim pytanie co powoduje że tak bardzo stresuje Cię ta praca ?Z tego co piszesz to nie jest poziom trudności zadanych Ci obowiązków a przełożony ?Czy sprawił Ci kiedyś jakaś przykrość ?
Z moich doświadczeń wynika że im bardziej się stersujemy w pracy tym bardziej nieudolnie nam ona wychodzi .
Pierwsze rozwiązanie jest takie żebyś spojrzał na to z innej perspektywy . Wyluzował się przy wykonywaniu obowiązków. Czy ten przełożony jest naprawdę taki straszny ?co on takiego może Ci zrobić złego?
Jak wrzucisz na luz odrrazu będzie Ci wszystko szło łatwiej , musisz uwierzyć w siebie .
Kolejne rozwiązanie to zmiana pracy jeśli ta rzeczywiście tak Ci nie odpowiada a póki jesteś młody , przypuszczam że nie masz rodziny na utrzymaniu będzie Ci łatwiej .
Skoro informatyka to Twoja pasja to może coś w tym kierunku ?a czy ukończyłeś jakąś szkołę o profilu informatycznym ?jesi nie to może warto postarać się skończyć , zdobyć wykształcenie w tym kierunku bo wtedy łatwiej o pracę.
Na początek postaraj się trochę wyluzować , odstresowac może wyjdź częściej na jakiś spacer , basen , zapisz się na jakiś kurs czy siłownie to na pewno pozwoli Ci się wyluzować a przy okazji poznać kogoś z kim się zakumplujesz bo jak piszesz nie masz Przyjaciół więc musisz gdzieś ich poznać :)

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że Twoim problemem nie jest sama praca. Twoim problemem jest niska samoocena, brak wiary w siebie, przygnębienie, obniżony nastrój. Możliwe, że w innym miejscu pracy czułbyś się podobnie, ponieważ deficyty w zakresie samoakceptacji przeniosłyby się na grunt zawodowy. Jeśli rzeczywiście nie odpowiada Ci aktualna praca (jest zbyt stresująca, mało ambitna, bez perspektyw rozwoju etc.), rozważ zmianę miejsca zatrudnienia. W pierwszej jednak kolejności sugerowałabym popracować nad relaksacją, poczuciem własnej wartości i metodami radzenia sobie ze stresem. Odsyłam do tekstu: Jak podnieść poczucie własnej wartości? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...