Skocz do zawartości
Forum

Jestem zmęczona, zdenerwowana i przygnębiona


Gość mm7

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co się ze mną dzieje. Cały czas chce mi się spać, potrafię spać po 15 godzin na dobę. Gdy nie śpie jestem zdenerwowana, smutna, chce mi się płakać. Mam 18 lat. Ostatnio przesadzam z alkoholem, mam za dużo problemów, opuściłam się w nauce, mam rodziców alkoholików, nie dogaduje się z przyjaciółmi, jestem brzydka, nigdy nie miałam chłopaka i ogólnie najlepiej by było jak bym umarła niedługo. Oszczędziłabym wszystkim problemów. Wiem że to co pisze brzmi jak zwykła panika nastolatki, ale ja już naprawdę nie mam na nic siły... :( proszę, poradźcie mi coś... ;(

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim musisz odstawić alkohol. Wystarczy, że Twoi rodzice go nadużywają, dlaczego chcesz iść w ich ślady? Uwierz - nie warto. Objawy, które opisujesz mogą sugerować depresję. Musisz zgłosić się do psychologa i opowiedzieć mu o swoim samopoczuciu i on postawi konkretną diagnoze i rozpocznie leczenie. Jesteś młoda i zasługujesz na to aby być szczęsliwa. Nie możesz uciekac w butelkę. Zgłoś się do psychologa porozmawiajcie na temat depresji i DDA. Kiedy rozpoczniesz terapię, Twoje życie znowu nabierze uroku. To, że uważasz, że jesteś brzydka to tylko Twoja opinia. Może po prostu nie wiesz, że komuś się podobasz, a przez zamykanie się w sobie masz trudności w budowaniu przyjaźni? O tym też powiedz psychologowi, po kilku spotkaniach zobaczysz postępy, zyskasz nowych znajomych i na pewno pojawi się chłopak, dla którego będziesz najpiękniejsza. Musisz uwierzyć w siebie, być silna i rozpocząc leczenie! Powodzenia!
Możesz także zasięgnąć porady pod poniższymi numerami telefonów. Pamiętaj, że nie jesteś sama, zasługiujesz na szczęście i zrobiłas pierwszy krok chcąc zmienić swoje życie. Jesteś na dobrej drodze, trochę pracy i na pewno uda Ci się odnaleźć swój blask!

MŁODZIEŻOWY TELEFON ZAUFANIA
tel. 192 88, www.mtz.wa w.pl
czynny w dni powszednie

ALKOHOL NISZCZY CIEBIE, TWOJĄ RODZINĘ - ZADZWOŃ !
tel. 022 853 52 22
Fundacja Dominik - dyżur psychologa
środa, piątek w godz. 16.30 – 19.30

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...