Skocz do zawartości
Forum

Jak leczyć ciężką depresję?


Gość a...m

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę, pomóżcie mi. Mam 13 lat i mieszkam w małej miejscowości (nazwy nie podam). Podejrzewam że mam ciężką depresję, cały czas mam doła, myśli samobójcze, smutek i za sobą 5 prób samobójczych, które się nie udały. Czuję się niepotrzebna nikomu i nigdzie, mam złe oceny w szkole, mam przyjaciół ale czuje od dłuższego czasu nie pewność w rozmowie z nimi i na dodatek się intensywnie tnę. Nie chce iść do psychologa bo takim ludzią poprostu nie ufam, tak poprostu. Pomocy. Co robić???

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem robić wszystko by wyleczyć to i taki sobie cel postawić , tak by nie siedzieć w tym iluzyjnym stanem odczuwania świata który powoduje choroba a pierwsza najważniejsza zasada to nigdy się temu nie poddawaj a drugie to też nie wierzenie temu co ta choroba tylko zamiast na myślach i emocjach skupić się na oddechu i oczywiście dążyć do wyleczenia jej pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza

Psychologowi nie ufasz. A czy zaufasz lekarzowi psychiatrze. To jak każdy inny lekarz , który przepisze Ci leki i możesz się poczuć lepiej. Czy masz wsparcie rodziców i czy mogą Ci pomóc nawet w tak prostej sprawie jak pójście z Tobą do lekarza. Nie musisz cierpieć. Wystarczy , że będziesz chciała przyjąć pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz sobie pomóc, to powinnaś zaufać czy to psychologowi, czy psychiatrze. Nie rozumiem, skąd u Ciebie nieufność i niewiara w to, że ktoś może dać Ci pomoc i wsparcie, którego potrzebujesz. Powinnaś skorzystać z pomocy psychologa, np. w szkole, a najlepiej wraz z
rodzicami (jesteś niepełnoletnia) udać się do lekarza psychiatry, który postawi diagnozę i zasugeruje odpowiednie leczenie. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...