Skocz do zawartości
Forum

paniczny strach fobia przed dentystą


Rekomendowane odpowiedzi

Czy dentofobię można jakoś wyleczyć? Nie chodzi mi o zwyczajny strach przed wizytą u dentysty, który ma większość z nas, tylko o fobię, która uniemożliwia zdrowe myślenie o wizycie, zwlekanie, paniczny strach, stres i panika w zwykłej rozmowie o tym, przy tym zachowania depresyjne, które niszczą związek i relacje z rodziną. Zaciąganie siłą nie wchodzi w grę, pomoc, konsultacje z dobrym i spokojnym dentystą również, ponieważ z góry mogą kończyć się ucieczką z fotela. Mój chłopak cierpi na tą przypadłość i dotyczy to konkretnie wyrywania zębów, które niestety go czekają. Każda rozmowa o tym kończy się wielkim stresem, płaczem, wymuszeniem zakończenia rozmowy, nawet odwołał wizytę kontrolą, na którą był zapisany w przyszym tygodniu. Twierdzi, że potrzebuje czasu zeby do tego dojrzec i sam musi sie przemoc, bo nikomu innemu się to nie uda. Kłócimy się ciągle o to, stracił już calkiem wiare we wszystko, ze moze sie udać, nie chce już walczyć, twierdzi że nie ma o co, najgorsze ze chce zebym odeszła od niego, ponieważ jak twierdzi ogranicza mnie i już nigdy nie będzie tak samo, poddaje się bo strach nie pozwala normalnie żyć. Wierzyć się nie chce, że tak nagle takie coś zniszczyło nasze wspólne plany. Wiemy o znieczuleniach, opcji z narkozą, gazie rozweselającym. Chodzi o to jak pokonać ten strach jeszcze przed pójściem do gabinetu? Pomocy psychologa nie chce, jedynie według niego może jedynie czas mu pomóc, chcoiaz na to nie ma pewności. Stoimy w miejscu, nie wiem jak mu pomóc. Miał ktoś podobny problem i wyszedł z tego szczęśliwie?

Odnośnik do komentarza

Wojtek a ile masz lat? Ja mam 21 ale powiem Ci że też bałam się iść. Ale nie tylko do dentysty, wszędzie. Poprostu pójdź. Zadzwoń, kliknij na słuchawkę. Wtedy już nie masz wyjścia. ;-) a gdy pójdziesz to stwierdzisz, że nie było czego się bać. Wojtek, czy wiesz, że leczenie kanałowe kosztuje kilka tysięcy? Dlatego nie zwlekaj, bo choć dla Ciebie wyjście do dentysty to wielkie halo, to dla tego dentysty jest to rutyna i codzienność, a Ty jesteś jednym z setek pacjentów. Dlatego nie bój się, a idź tam. Oczywiście najlepiej do dentysty po dobrej uczelni. Z jakiego miasta jesteś?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...