Skocz do zawartości
Forum

Jak opanować stany lękowe?


Gość o...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 16 lat i mam problem I nie do końca wiem jak sobie z tym w sumie poradzić. Trochę zostałam z tym sama, ponieważ mama mówi, że mi pomoże, jednak na jej zapewnieniach się kończy. Jakby to powiedzieć.. Boję się ludzi np. gdy znajduje się wśród ludzi, mam wrażenie, że mnie oceniają, coś zaraz do mnie powiedzą, czuje wtedy strach, serce szybciej bije, dziwne uderzenia gorąca nie wiem co zrobić z rękami i zazwyczaj wbijam sobie paznokcie. Nie wiem co mam zrobić a chcę żeby to się skończył

Odnośnik do komentarza

Napięcie to chyba normalna sprawa, a bycie wśród ludzi to kwestia przyzwyczajenia i środowiska , to jasne, że wśród obcych ludzi czujesz się gorzej niż przy przyjaciołach. Napięcie dobrze rozładować przez aktywność fizyczną. Niektórzy piją kieliszek alkoholu, by być rozluźnionym. Osobiście, gdy jestem wśród ludzi i robię coś co zwraca uwagę mówię sobie w myślach:"gdy jest mi źle i potrzebuję pomocy nikogo to nie obchodzi. Skoro tak, to co ich obchodzi, gdy coś dziwnego robię? Nic. Dlatego robię to bez obaw, np.biegnę przez ulicę mimo że dziwią mi się, że kobieta tak biegnie(wychodzę na ostatnią chwilę z domu) :-)

Odnośnik do komentarza

Cześć. Musisz zdecydowanie pogadać z mamą. Jest właśnie od tego, żeby Cię wspierać. Mogę polecić Ci rozmowę z psychologiem w nurcie poznawczo-behawioralnym. Nie możesz krzywdzić się wbijając sobie paznokcie. Są takie specjalne kosteczki antystresowe do kupienia. Są one bardzo małe więc w kieszeni bluzy możesz się na nich wyżyć.
Trzymaj się i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...