Skocz do zawartości
Forum

W jaki sposób wyleczyć się z okaleczania?


Gość z...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. (Jestem Natalia,mam 13 lat) Miałam problemy z okaleczeniem się, ogólnie moje samopoczucie jest okropne,ciągle czuje się jakby mnie nie było,miewam myśli samobójcze to wszystko przez to że mam Zespół Aspergera chociaż nie wiem co to jest ale każdy mi mówi że jestem psychiczna,że najlepiej jakbym się nie urodzila,żebym się zabiła ostatnio wzięłam w szkole tabletki moja koleżanka mnie zmusiła,nie chcialam tego.W domu też niezaciekawie mialam przyjaciółke ale mama zakazala kolegować się

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam 15 lat i jestem dość zwyczajną nastolatką. Większych problemów nie mam, jedynie boję się rozmawiać z ludźmi i utrzymuję kontakt z wąską grupą osób. Chodzę do psychologa co jakieś 3 tygodnie na wizyty 45 minutowe. Jednakże nie w tym problem. Od pewnego czasu zaczęłam się samookaleczać. Nie wiem dlaczego, na początku chciałam sprawdzić jak to jest, szukałam powodów, że jestem beznadzieja itd. Teraz robię to co jakiś czas i lubię to robić. Co to może oznaczać? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie prawie każde cięcie się ma coś z emowatości i dojrzewaniem, ponieważ prawie zawsze jest na pokaz. Zazwyczaj, tną się tylko nieudacznicy i młodzi, którzy zamiast zabrać się za siebie, woleliby poużalać się nad sobą, albo zrobić cokolwiek, żeby tylko zwrócić uwagę na siebie. Jest to żałosne i nic ponadto.

Odnośnik do komentarza
Gość Zuzanka444444

Mahomet jeśli twoim zdaniem dziewczyna robi to na pokaz czy tylko po to by zwrócić na siebie uwagę to po co piszesz taki żałosny komentarz? Nie masz problemu po to tu wchodzisz? Wszystko skazuje na to że sam jesteś nieudacznikiem co by tylko krytykował ludzi! Proponuję wejść w Wikipedię i o tym poczytać bo to twoja wiedza jest zerowa! Aha i jeszcze jedno nikt bez powodu ( problemów) nie popada w narkomanizm czy inne uzależnienia.

Odnośnik do komentarza
Gość Autorka tekstu

No właśnie, w tym problem, że nie miałam większych problemów. Tata jakieś 5 lat temu zdradził moją mamę i prawie doszło do rozwodu. W tym czasie bardzo się kłócili (doszło nawet do pobytu mojego taty w szpitalu gdyż rozbito mu kubek na głowie) Czy moje zachcmowanie może wynikać z jakieś traumy czy czegoś? Od razu mowię ze nie robię tego dla "szpanu" ani nic, ponieważ nikt o tym nie wie...

Odnośnik do komentarza
Gość Autorka tekstu

Może jeszcze dodam, że bardzo często kłócę się z rodzicami, często padają wyzwiska z ich strony...
Dodatkowo nienawidzę siebie za to, że wiem iż niektórzy ludzie mają o wiele gorzej ode mnie, a ja o takie pierdoły płaczę itd. Wcześniej pisałam, że boję się ludzi. Mam fobię społeczną, a w bardzo zatłoczonych miejscach dostaję ataków paniki...

Odnośnik do komentarza
Gość Zuzanka444444

Myślę że tutaj stosunek rodziców do ciebie dużo zrobił. Wiesz że nawet relacja rodziców między sobą jest dla nas wszystkich ważna. Poprzez to bierzemy wzór na bycie związku itp. Jeszcze jedno pewnie się za to obwiniasz że rodzice się rozstali ale to nie twoja wina , co się stało to się nie odstanie trzeba żyć dalej. Pewnie czujesz się nie kochana i nie chciana i uciekasz do samookaleczenia. Jeśli będziesz mieć problemy dzwoń na telefon zaufania ! I najważniejsze dla zdrowia psychicznego to wybierz się na terapię by wzmocnić swoje poczucie wartości i wspólnie psychoterapeutą poznawać swoje lęki i emocje,

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...