Skocz do zawartości
Forum

Dolegliwości żołądkowe,stres, lęk...


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym podzielić się moim problemem w jak największym skrócie, choć wydaje mi się, że jest on pod pewnymi względami skomplikowany. Od dziecka na sytuacje stresowe reagowałam lekkimi mdłościami i biegunką. Objawy te nie wyostrzały się u mnie, w wieku 17 lat jednak zostałam zdiagnozowana przez lekarza psychiatrę jako osobowość chwiejna emocjonalnie, skłonna do natręctw. Teraz, w wieku prawie 20 lat doskwierają mi bardzo silne dolegliwości żołądkowe, które mają rozmaity charakter: przyjmują postać tępego bólu żołądka, mdłości, uczucia "podchodzenia" czegoś do gardła, zbierania się na wymioty. Dolegliwości te są niezależne od okolicznosci, czasem pojawiają się w stresujących sytuacjach, czasem, gdy próbuję się zrelaksować. Często z tego powodu towarzyszy mi lęk przed zwymiotowaniem. Zgłaszałam problem, najpierw lekarzowi rodzinnemu, który zalecił przyjmowanie najpierw Panzolu, potem Dextilantu. Żaden nie zadziałał. Następnie od psychiatry dostałam receptę na Citaxin, którego jednak zdecydowałam się nie brać, ze względu na potencjalne skutki uboczne. Czy ktoś na forum miał lub ma nadal podobne objawy? Czy przyczyną może być jedynie psychika? Bardzo mnie to dręczy i chciałabym zasięgnąć opinii osób doświadczonych w tej materii.
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Poczytaj sobie "soda lecznicza"
Ja w to uwierzyłam, więc bóle żołądka, biegunkę, leczę sodą. Ostatnio mam z tym kłopot, nigdy wcześniej nie doskwierał mi żołądek i przyznam się że sądziłam, że soda jeszcze pogorszy sprawę.
O dziwo, pomogła .Z tym że nie biorę zalecanych tam dawek. W razie dolegliwości, biorę pół łyżeczki sody, którą rozpuszczam w 1/3 szklanki ciepłej wody.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...