Skocz do zawartości
Forum

Lęk społeczny a praca?


Gość Shimo2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nazywam się Damian 17 lat. Kończę trzecią klasę gimnazjum. Za kilka miesięcy będę musiał znaleźć sobie praktykę a ze w ględu na mój obecny stan jest mi trudno. Boje się pracować z ludzi chociażby dlatego że jestem zamknięty w sobie i nie jestem rozmowny. Poza tym mam problem z wyglądem fizycznym na swój wiek jestem trochę mały mam mniej więcej 160 wzrostu i ważę ledno 45 kg :( Boli mnie to ale staram się pocieszyć bo kilka naście osób chodzący do trzecich klas są niżsi. Jest to mój główny problem. Wiem że to po części moja wina bo latami siedziałem przy komputerze i nie uczęszczałem na wf ale chciałbym to zmienić i nie wiem jaką dietę stosować co robić zacząć może biegać? Ile jeszcze urosnę? Jednak wracając do tematu muszę zacząć myśleć o praktykach tylko ajk mam pracować z tamy kompleksem? Bardzo chciałbym jakąś dobrą odpowiedz. Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry! Pracuję na co dzień z młodzieżą i z wielką radością obserwuję jak się zmieniają w szkole ponadgimnazjalnej. Nabierają pewności siebie, siły. Gimnazjum to dla wielu bardzo trudny etap w życiu, czasami nawet najtrudniejszy. Ty już go kończysz i za chwilę będziesz miał to za sobą! Super, że dostrzegasz, że warto coś zmienić, np. poćwiczyć. To jest też czas, w którym ważne jest wsparcie fajnych rówieśników. Poszukaj blisko siebie ciekawej grupy, którą łączy coś, co również Ciebie interesuje: drużyna piłkarska, harcerze, modelarstwo, biegi, robotyka, plastyka, wolontariat, wspólnota religijna. To zawsze działa, bo w takich grupach panują inne zasady niż np. w klasie, gdzie jest walka o pozycję, wyśmiewanie itp. Ważne, aby nie była to grupa w internecie, tylko realnie spotykała się np. co tydzień. Często nie dostrzegamy jak wielu ludzi z podobnymi odczuciami i przemyśleniami jest blisko nas, ponieważ boimy się ich poznać.
Piszesz, że musisz znaleźć sobie praktykę, a może też warto podjąć naukę w jakiejś szkole?
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

wsparcie młodzieży

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...