Skocz do zawartości
Forum

Jak usunąć kogoś z pamięci?


Gość MozeZakochana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MozeZakochana

Hej, opiszę w skrócie moją historie może ktoś ma jakieś rady lub doświadczenia, które mogłyby mi pomóc. Pół roku temu spotykałam się z chłopakiem, był to krótki okres czasu ale na tyle intensywny i prawdziwy ze się zakochałam. Chłopak oczywiście ideał ale przyszły pierwsze problemy, brak porozumienia i koniec czar prysl. Wszystko co wydawało się idealne nagle się zakończyło, on jak to facet sobie poradził bardzo szybko ja głupia baba myślałam ciągle ze się odezwie, że pogadamy, że to nie jest koniec (miałam nadzieję). Mijał miesiąc, dwa, trzy były dni kiedy myślałam intensywnie i miałam kryzys, a były takie ze zapomniałam. Problem polega na tym ze minęło pół roku a mnie dalej interesuje jego życie, mówię sobie ze tak nie jest, ale wiem ze tak jest. Dziś postanowiłam,że to koniec. A mianowicie w święta się na niego natknęłam. Stwierdziłam, że nie może tak być. Minęło tyle czasu, on miał już pewnie z 10 kobietek, dawno o mnie zapomniał a ja dalej myślę. Co zrobić w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Nie napisze nic wymyslnego ani odkrywczego: CZAS. Czas leczy rany, nie ma żadnego skutecznego środka na zapomnienie o drugiej o sobie. To moje doswiadczenia po długoletnich związkach. A zeby sobie pomoc, to usuń jego numer, zdjęcia, usuń go z FB, a najlepiej zablokuj, żeby nie moc oglądać jego zdjęć, postów. Nie ma innego złotego środka. Innym wystarczy tydzień, drugim miesiąc, inni cierpią 2 lata. Trzymam kciuki i za Ciebie!

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem zmuszać się do zapomnienia. Poprostu nie zajmuj się ciągle jego tematyką, bo najzwyczajniej w świecie siebie zaniedbasz i zmarnujesz sobie życie. A nie można sobie a to pozwolić, bo ten świat gna do przodu i trzeba codziennie zrobić coś, by być bliżej marzeń. Zaakceptuj to, że z nim byłaś i kochałaś go. A zapomnienie przyjdzie samo.

Odnośnik do komentarza
Gość MozeZakochana

Dziękuje bardzo za rady, każda wezmę sobie do serca mimo że to wszystko wiem. Niestety to wszystko tak fajnie się mówi gorzej zrobić. Ja juz różne sposoby próbuje. Próbuje nie myśleć, zapomnieć a czasem stwierdzam że niexh sobie myśli będą i samo przejdzie. Niestety tyle czasu minęło i przerasta mnie to że nie mogę skupić się na kimś innym bo siedzi mi on w głowie. A co do obrzydzenia? Ciężko obrzydzic kiedy nie widziało się żadnych wad, nix nie wkurzalo i było idealnie. Wady są tylko wtedy kiedy zaczynam myśleć o tym ze nie potrafił ze mną normalnie porozmawiać o problemie. To jedyna wada

Odnośnik do komentarza

Jeśli powiesz komuś: "Nie myśl o białym niedźwiedziu", to o czym będzie myślał? Właśnie o białym niedźwiedziu. Podobnie jest w Twojej sytuacji. Chcesz usilnie nie myśleć o byłym chłopaku, więc paradoksalnie myślisz o nim jeszcze silniej. Usuń nr telefonu byłego chłopaka, usuń jego profil na portalach społecznościowych, przestań śledzić, z kim się spotyka, co robi etc. Nie da się całkiem usunąć chłopaka z pamięci, bo pozostają wspomnienia, ale czas działa na Twoją korzyść. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...