Skocz do zawartości
Forum

Emocje


Gość Fannn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Mam 26 lat i od ponad 1.5 roku jestem w związku z moją 4 lata młodszą dziewczyną. Moim zdaniem jej reakcje w kłótniach i sprzeczkach są nie adekwatne do tego o co jest kłótnia. Mam wrażenie, że nie panuje nad emocjami, gdy ktoś nie zgadza się z jej zdaniem. Padają różnego rodzaju wyzwiska i wulgarne określenia w moją stronę. Dziewczyna rzuca rzeczami i wpada w szał. Nie powiem, że mi też zdarzyło się jej brzydko odezwać gdy ona już wygarnęła mi wiele, ale wydaje mi się, że to w jaki sposób ona to robi nie jest naturalne. Rozmowy z nią nie wniosły za bardzo nic, gdyż cały czas odpowiada, że ja ją sprowokowałem, taki ma charakter i jaki jestem biedny. I pomyślałbym, że może i to moja osoba. Ale ona potrafi też reagować w ten sposób: krzycząc, wrzeszcząc również do swoich rodziców czy rodzeństwa. Jedynie dla osób mniej bliskich jak znajomi nie reaguje w ten sposób. Na co dzień zachowuje się spokojnie. Moje pytanie brzmi czy faktycznie takie zachowania można nazwać specyficznym charakterem, czy może to coś głębszego? Jak w takiej sytuacji powinienem zareagować?

Odnośnik do komentarza

Nie przyzwalać na takie zachowania...,,powiedzieć sobie koniec,tak dalej być nie może,postawić ultimatum,jak trzeba odejść jak się nie zmieni ,stosować "kary",być konsekwentnym,itp.,
jeśli ją kochasz,to "walcz" o normalność w związku,albo odejdź jak cały czas masz być "chłopcem do bicia",bo to ona powinna mieć "bat nad głową".

Podejrzewam u niej co najmniej zaburzenia osobowości,typ impulsywny,/poczytaj sobie w necie/,ale to tylko psychiatra mógłby postawić diagnozę,bo ja specjalistą nie jestem.
Tego rodzaju osoby nie radzą sobie z emocjami ,ze stresem i ponoć musza się wyżyć ,a najlepiej na najbliższych ,bo oni z reguły przyzwalają i wybaczają...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Fannn, Twoja dziewczyna ma problemy z kontrolą negatywnych emocji, dlatego reaguje nieadekwatnie do sytuacji, zbyt silnie, impulsywnie. Jak sobie radzić? Przede wszystkim być asertywnym i powiedzieć "Stop!", gdy z jej strony dochodzi do agresji. Nie musisz wcale znosić jej humorów i masz prawo mieć zdanie inne niż ona. Odsyłam do tekstu: Jak się kłócić? i Asertywność. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

W artykule Jak się kłócić sa opisane rady jakie powinienem stosować. Z tym ze do tego potrzeba jest druga strona. Tymczasem moja dziewczyna łamie np zasadę w której nie wraca się do przeszłości. Nie jednokrotnie przywołuje kłótnie które były nawet kilka miesięcy temu. Porównuje mnie do jej byłych parterow. A także obwinia i przyczyny kłótni. Na koniec stwierdzając ze to ja chcę się kłócić. Często też wprowadza w kłótnie osoby 3 jak np swoich znajomych. Mówi wtedy nawet ze nawet X twierdzi że to Twoja wina. Czy ograniczenie kontaktu na jakiś czas jest dobrym pomysłem?

Odnośnik do komentarza

Ograniczenie kontaktu, jest dobrym pomysłem.
Będziesz mógł się zastanowić, czy lepiej jest ci samemu, czy też jednak razem.
Może to wiele wyjaśnić, ale też może doprowadzić do zerwania, i z tym musisz się liczyć.
A może jednak to byłoby najlepsze? Takie kłótnie nie rokują dobrze, na przyszłość. A jak będą dzieci? Co z nimi? Jak sobie poradzą z tymi waszymi awanturami? Już mi ich żal.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...