Skocz do zawartości
Forum

Czy lek Elicea leczył objawy?


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odstawiłam lek elicea który Brałam rok w dawce 10 mg 6 mies i 5 mg 6 mies, na nerwice, niestety po ok 1,5 miesiąca zaczęłam odczuwać lekkie objawy. Pytanie kieruje do lekarzy psychiatrów czy lek ten leczył czy tylko kamuflował objawy. Przyznam że bardzo boję się tego typu lekarstw mam obawy że zniszczą mi już całkiem psychikę i bez nich już nie będę umiała funkcjonować dlatego staram się walczyć bez leków.

Odnośnik do komentarza

Wszystkie leki psychotropowe, w tym Elicea, działają na objawy. Co to znaczy? Że działają objawowo, tzn. przyczyniają się do wyeliminowania czy też zminimalizowania nieprzyjemnych symptomów (np. lęków, napięcia, problemów ze snem itd.). Niestety, by leczenie było skuteczne, musi być przede wszystkim leczenie przyczynowe, czyli likwidacja przyczyny, jaka leży u źródła powstawania choroby. Jeśli nie zniweluje się przyczyny, istnieje ryzyko, że choroba po odstawieniu leków może wrócić. Dlatego najlepiej łączyć farmakoterapię z psychoterapią, która oferuje leczenie przyczynowe. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...