Skocz do zawartości
Forum

Jaka sytuacja dla osob z fobią społeczną,może byc najtrudniejsza?


Gość kkdsn 2

Rekomendowane odpowiedzi

wiem,ze kazdy indywidualnie do tego podchodzi ale moze ktos na lasny przykladzie odpowiedziec

Luźna rozmowa z osobą, która siedzi naprzeciwko
Rozmowa z kimś, gdy obok jest dużo ludzi
Rozmowa przy stole z rodziną

można ponumerowac:

1.Najtrudniejsze
2.trudne
3.srednio trudne

Odnośnik do komentarza

Dla ludzi z fobią społeczną potencjalnie każda sytuacja wymagająca konfrontacji z drugim człowiekiem/ludźmi jest zagrażająca i rodzi lęk. Czy to sytuacja ekspozycji społecznej, np. jakiegoś publicznego wystąpienia, rozmowy z kimś, a nawet znajdowania się w towarzystwie obcych osób. Czasami lęk jest ciut mniejszy, jeśli do konfrontacji dochodzi z osobą, którą fobik zna.

Odnośnik do komentarza

@mgr Kamila Krocz
Lecze sie na fobie społeczną,ja sie wstydze naet swojej rodziny,czuje się spięta nawet rozmawiaajac z ciotką,a jak sa jakies spotkania rodzinne to siedze jak mruk albo unikam jak ognia...Nawet nie czuje sie swobodnie ze swoja terapeutką nie patrze jej w oczy bo czuje dyskomfort,Boje się,że bede z nią wykonywać jakieś scenki i bede sie czuć niekomfrtowo,nie lubie jak ktoś wywiera na mnie presje..Ale wiem,ze na tym polega terapia...Ale jak ja mam romzawiac z teraputka a ona bedzie udawac moją ciotke?, lub pojdziemy na przystanek i bedzie duzo ludzi? z koleżanką jeszcze jako tako ale przy terpeutce nie bede sie czuc dobrze ;[

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...