Skocz do zawartości
Forum

leki przeciwlękowe/antydepresyjne a niedowaga


Gość zmęczonaa

Rekomendowane odpowiedzi

Lekarz psychiatra decyduje, czy pacjentowi można podać antydepresanty, biorąc pod uwagę różne okoliczności - stan emocjonalny pacjenta, napęd, wagę itd. Jeśli Twój lekarz przepisał Ci jakiś lek uspokajający, tzn. że nie widział zagrożenia dla Twojego zdrowia. Mam rozumieć, że Twoje obawy wynikają z tego, czy antydepresant dodatkowo nie zmniejszy Twojej i tak niskiej wagi? Leki antydepresyjne w przeważającej części nie wpływają na masę ciała. Niektóre mogą powodować tycie, ale dobrze dobrany lek zazwyczaj daje więcej pozytywnych efektów terapeutycznych niż potencjalnych szkód wynikających ze skutków ubocznych.

Odnośnik do komentarza
Gość zmęczonaa

Hmm raczej odwrotnie :/ Brałam antydepresanty i doraźnie przeciwlękowe kilka miesięcy temu (fakt, ważyłam wtedy dość sporo wiecej), było lepiej i z porozumieniem z lekarką je odstawiłam. Obecnie jednak regres jest tak znaczący, że uznałam, że już sobie nie poradzę sama - mam nasilone lęki, ciągle wyrzuty sumienia z różnych powodów, bezsenność... a tu usłyszałam, że ważę za mało, żeby mi coś zapisała.
Obawiam się, że tym razem bez leków, sama sobie nie poradzę, szczególnie, że natłok obowiązków mnie dodatkowo przytłacza. Nie mam nawet jak się zregenerować bo sypiam po 3-4 godziny, gdzie kiedys normą było 8-9. Niemniej jednak bardzo nie chciałabym tyć, obecna waga wydaje mi się optymalna. Dziwi mnie też brak jakiejkolwiek wzmianki o przeciwwskazaniach w postaci czegoś w rodzaju "za niskiej wagi" do stosowania tych leków (sprawdzałam na poprzednich, które brałam, mam jeszcze opakowania w domu).
Stąd było moje pytanie.
No i wlasnie. Kolejny dzień wolny. 00:30 a ja nie śpię, nie poucze sie tez bo jestem zbyt podenerwowana. Liczyłam na cokolwiek co pozwoli chociaż spać w nocy, żeby mieć siłę z tym wszystkim walczyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...