Skocz do zawartości
Forum

Czy cierpię na PTSD?


Gość Ziii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w tym roku skończę 21 lat. Od 14 roku życia borykam się z pewnymi wspomnieniami ,lękami , krytycyzmem w głowie. Gimnazjum było dla mnie wielkim przeżyciem emocjonalnym , byłam wyśmiewana ,krytykowana i zastraszona przez rówieśników. Przez co ciągle płakałam , budziłam się z krzykiem po nocach , zamykałam się w toalecie by przetrwać całą przerwę w spokoju . Czułam nienawiść do siebie , obrzydzenie i wielką krytyką. Miałam w głowie myśli że jestem beznadziejna , brzydka , popychadło. W tym wszystkim nie miałam wsparcia w rodzinie. Moja siostra bliźniaczka była okrutna wobec mnie donosiła na mnie , krytykowała mnie za wszystko , nazywała mnie debilką, dla niej zawsze koleżanki były ważniejsze ode mnie często mnie od nich spławiała.Mama wspierała mnie że jestem gnębiona ale nic w tym wszystkim nie robiła do dziś nie wiem dlaczego. Następnie rodzice postanowili mnie zapisać do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ze względu że byłam słaba w nauce tam dopiero zaczęło się piekło. Byłam zaczepiana , wyśmiewana a jak doszła gruba dziewczyna do mojej klasy to wtedy zaczęła mnie grozić że mi wyje*ie , wysyłała na mnie chłopaków żeby coś mi zrobili , chodziła cały czas za mną i mnie wyzywała , robiła próby pobicia mnie ale to się jej nie udawało , groziła że mnie z wali ze schodów. Bardzo się bałam , chciałam uciekać jak najdalej ale nie miałam jak. Na szczęście mama zauważyła szybko że ta szkoła to prawdziwe piekło która tylko niszczy psychikę , błagała o przenoszenie dyrektora o mój powrót do mojego poprzedniego Gimnazjum na szczęście się zgodziła , wróciłam do poprzedniego Gimnazjum i jak na razie był spokój ale III klasie był znowu koszmar nowi zaczęli mnie prześladować pewnie dlatego że krążyła o mnie jakaś okropna fama a w głowie nadal byłam po tamtej stronie. Obecnie jestem już na prostej drodze ale wciąż nie mogę się pogodzić tym co się stało , ciągle rozpamiętuje te wydarzenie , codziennie muszę czuwać nad tym co było kiedyś. Kiedyś miałam okazje ich spotkać medycynie pracy kiedy jeden chłopak mnie rozpoznał , bardzo się wystraszył , moje oczy zaczęły robić się strachliwe jak powiedziała mi mama , trzęsły mi się ręce , wzruszałam ramionami ale miałam wizytę u lekarza by dostać pozwolenie na zawód kucharz. Nawet lekarki pytały się mnie czy wszystko ze mną w porządku a moja mama się dziwiła że jeszcze o nim pamięta i po co mi ten stan. Chciałabym zapomnieć o tym raz na zawsze ale wciąż to mi utkwiło w pamięci. Proszę o odpowiedź i o radę!

Odnośnik do komentarza

Przez Internet nie można stwierdzić, czy cierpisz na PTSD. Konieczna jest wizyta u specjalisty. Na pewno jednak wydarzenia z przeszłości tkwią w Tobie głęboko, pamiętasz o nich, przeżywasz, jest w Tobie dużo lęku, o czym świadczy reakcja na spotkanego przypadkiem chłopaka, który niegdyś należał do osób, które Cię gnębiły. Od razu pojawiło się u Ciebie szereg objawów związanych z przeżywanym lękiem. To może świadczyć o stresie pourazowym. Jak jednak wspomniałam, najlepiej udać się do lekarza specjalisty, który postawi diagnozę i zaproponuje odpowiednie leczenie, jeśli te okaże się konieczne. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...