Skocz do zawartości
Forum

Jak sobie poradzić z ciężką depresją?


Gość Robert_23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Witam
Już od paru lat choruje na depresję ale dopiero od jakiegoś czasu zdałem sobie sprawę jak ciężka i jak groźna jest ta choroba.
Wszystko zaczęło się od braku akceptacji przez rówieśników i braku powodzenia u dziewczyn przez co moja samoocena mocno spadła a pewność siebie nigdy mnie nie dotyczyła.
Gdy już szkoła średnia się skończyła i rozpoczęło się dorosłe życie myślałem że ta choroba minie ale nadal jest tak samo i to mimo tego że kilka znajomości zawarłem.
Teraz na domiar złego szukam pracy i jestem chwilowo goły i nie wesoły z tego faktu.
Zaczynam mieć powoli myśli samobójcze właściwie to zawsze je miałem ale teraz ta chęć i to pragnienie odebrania sobie życia jest tak mocne że aż sam się boje co może przynieść jutro, boje się że pod wpływem impulsu coś sobie zrobię.
Straciłem całą chęć życia, brak przyjaciół, dziewczyny i pracy skutecznie mnie tylko utrzymuje przy pomyśle zabicia się.
Dlatego też piszę tutaj ponieważ potrzebuje wsparcia, macie jakieś pomysły co zrobić?
Zapisać się do psychologa?
Z tym że na NFZ pewnie czeka się miesiącami a po tym czasie to już może mnie nie być a na płatnego psychologa na tę chwilę mnie nie stać, zresztą nie jestem przekonany co do ich metod i czy są skuteczni tak więc może ma ktoś jakiś inny pomysł?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Drogi Robercie, jeśli podejrzewasz u siebie ciężką depresję i masz myśli dotyczące chęci odebrania sobie życia, to najpierw powinieneś udać się do lekarza psychiatry. Nie potrzeba do niego skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Lekarz Cię zdiagnozuje i zaproponuje leczenie - leki i/lub psychoterapię, chociaż w Twoim stanie najlepiej byłoby połączyć obie metody, a z czasem, gdy nastrój by Ci się ustabilizował, można byłoby zrezygnować z antydepresantów. Pozwól sobie pomóc i idź do specjalisty. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...