Skocz do zawartości
Forum

Dawkowanie leku Asentra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Cierpię na depresję, lęki i anoreksję bulimiczna. Ponad pół roku temu przez lekarza psychiatrę został mi przepisany lek asentra. Biorę obecnie 50 mg. Po pół roku nie widzę poprawy :( czy mogę zwiększyć dawkę? Jeślibyśmy to do jakiej wartości? Niestety mój lekarz z NFZ już nie przyjmuje, a na prywatna wizytę mnie nie stać. Lek wypisuje mi od 2 miesięcy lekarz rodzinny.
Z gory dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Kontynuowanie farmakoterapii bez konsultacji psychiatrycznej na temat efektów leczenia jest bez sensu. Nie wystarczy zwiększyć dawki leku, by poczuć się lepiej. Czasem trzeba zmienić lek albo wprowadzić inne metody. Asentra należy do grupy leków SSRI. Nie przekraczaj zaleconych dawek, ponieważ nie zwiększy to skuteczności działania leku, a może zaszkodzić twojemu zdrowiu i życiu. Zwykle stosuje się 50 mg na dobę. W razie konieczności lekarz może zadecydować o stopniowym (co minimum 7 dni) zwiększaniu dawki o 50 mg do maksymalnie 200 mg na dobę. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za odpowiedź. Zwiększyłam jednak dawkę o 0,5 tabletki, czyli i 0,25 mg. Jest Ok. Na własna rękę nie będę brać większej dawki.
Obecnie chodziłam do psychiatry i do psychologa. Psycholog nie był niestety w stanie mi pomóc. Nie był w temacie mojej choroby.cale 6 miesięcy walkowalysmy dzieciństwo itp. Nigdy nie zapytał No. Co dzisiaj jadłam itp. Beznadzieja... może zna Pani jakiegoś specjalistę od anoreksji i bulimi z okolic tarnowskich gór ?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...