Skocz do zawartości
Forum

Zaburzenia osobowości


duk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam 18 lat od ponad 3 lat mam takie objawy : trzęsę się ( wygląda to jakby mi było bardzo zimno), serce mi wali , mam przyśpieszony oddech , mrowienie w kończynach i drętwienie kończyn wszystko zależy od tego jak bardzo się zdenerwuje , stresuje itd. Wcześniej mnie nikt nie diagnozował gdyż mój tata stwierdził ,że nic mi nie jest. Jak skończyłam 18 lat poszłam do psychologa i tam Pani podejrzewała u mnie nerwicę lękową .Miałam trudne dzieciństwo ( matka zmarła jak miałam 6 lat i wraz z starszym bratem zostaliśmy sami z tatą) teraz też nie mam łatwo.. zawsze w życiu miałam i dalej mam pod górkę.. Niedawno przebywałam w szpitalu psychiatrycznym z powodu okaleczania się i myśli samobójczych. W szpitalu stwierdzono zaburzenia osobowości bno f60.9. Chciałabym się dowiedzieć więcej na ten temat. czemu nie określili dokładnie które zaburzenia mam? Jak się leczy te zaburzenia? ile trwa takie leczenie? Pani psychiatra mi powiedziała ,że bez terapii nie dam rady.. Najgorsze w tym wszystkim jest to ,że się boję ,że zostanę sama.. mam taki lęk przed porzuceniem. Przestałam chodzić na terapię ponieważ moja terapeutka już nie pracuje tam gdzie do niej chodziłam a nie chcę zmieniać terapeuty. Przyjaciele się o mnie martwią i chcą żebym chodziła na tą terapię. Proszę o odpowiedź czy da się przez to przejść bez terapii i leków? ostatnio znowu się pocięłam bo mi to ulgę przynosi a boję się iść do psychiatry bo nie chce znowu do szpitala trafić..

Odnośnik do komentarza
Gość posluchajkoniecznie

https://www.youtube.com/channel/UCcpYOp--pcSg9E6nfeebGNA/videos
www.zaburzeni.pl
Braciszku tu masz całą kopalnie wiedzy na temat nerwic , lęków i samego umysłu i percepcji ludzie którzy to robili wyszli z tego , więc uważam że Ci którzy z tego wychodzą są być może najbardziej pomocni zerknij i obczaj trzymaj się życzę Ci dużo wiary w siebie bo człowiek ma moc wszystko można przezwycieżyc braciszku i być szczęśliwym

Odnośnik do komentarza

Diagnozę, jaką postawiono, to bliżej nieokreślone zaburzenia osobowości. W Twoim wieku trudno o jednoznaczne postawienie diagnozy zaburzeń osobowości, ponieważ konkretne rozpoznania (np. osobowość zależna, lękliwa itp.) można prawidłowo postawić dopiero u osoby w ok. 30 roku życia. Stąd zapewne diagnosta dostrzegając Twoje trudności w przeżywaniu świata, miał na myśli zapewne zaburzenia kształtującej się dopiero osobowości. W przypadku rozpoznania zaburzeń osobowości (jakie by one nie były) konieczna jest psychoterapia, do której zachęcam. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...