Skocz do zawartości
Forum

Czy magnez ma duży wpływ na bezsenność?


Gość czarna-mamba98

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czarna-mamba98

Stało się to w sumie nagle, z dnia na dzień. Przed pare dni w nocy często budziłam się, i nie mogłam ponownie zasnąć. Udawało się to jakoś po 2-3 godzinach. Ale później zaczęły mi doskwierać bezsenne noce. Słyszałam że magnez ma duży wpływ na nerwy, sen i wg. Możliwe że wypłukałam go z siebie, ponieważ miałam bardzo stresujący czas w swoim życiu. Pierwsza praca, z której niestety musiałam zrezygnować bo zaczęła mi doskwierać agorafobia. Może nie do końca agorafobia, po prostu nie mogłam przebywać w miejscach bardzo oświetlonych zimnym swiatłem. Robiło mi się słabo, kołotanie serca i duszności. Chodziłam często zmęczona, nie miałam na nic ochoty. Drganie powiek, a nawet warg. I innych mięsni w ciele. Skurczy żadnych nie doświadczyłam, aczkolwiek właśnie najbardziej mnie martwi ten mój sen. Jest przerywany, jak już uda mi się zasnąć to się budzę po 2-3 godzinach zupełnie wyspana. Czuję się jakbym cały czas była pobudzona, nawet senności takiej nie odczuwam. Zaczęłam suplementację magnezem "Magne B6" i dodatkowo będę przyjmowała "D-VITUM 2000" Słyszałam, że magnez ciężko wchłania się bez witaminy D. Podobno magnez wchłania się do organizmu bardzo długo jak się ma poważny niedobór, myślicie że mi przejdzie. Nie jest to na pewno spowodowane żadną nerwicą, nigdy nie miałam podobnych przypadków. Nie mam żadnych stresujących sytuacji w swoim życiu, wszystko jak najnardziej poukładane. Aczkolwiek odżywiałam się słabo, dużo imprez, alkoholu, picie napoi gazowanych a mało witamin mogło spowodować że straciłam magnez w swoim organiźmie.
Dokuczają mi również bóle mięsni, karku i szyi.
Często boli mnie głowa, tak jakby pulsuje.
Proszę o jakąś odpowiedź i nasunięcie mi wyjścia z całej tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę sama postawiłaś sobie diagnozę i próbujesz się "leczyć" na własną rękę, suplementując magnez i witaminę D. Problemy ze snem mogą być izolowanym problemem, ale mogą też pojawić się jako wtórne do innych zaburzeń, np. mogą towarzyszyć problemom emocjonalnym. Przez Internet nie da się postawić diagnozy. Na Twoim miejscu na początku udałabym się do lekarza i zrobiła przynajmniej podstawowe badania oraz sprawdziła hormony. Może bezsenność to wcale nie konsekwencja braku Mg, a np. wynik zaburzeń hormonalnych? Warto sprawdzić wszystko, zanim zdecydujesz się na zażywanie jakichkolwiek leków czy witamin. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

U mnie wszelkie badania wyszły dobre, poziom magnezu też w normie, a jednak miałam problemy ze snem. A jak zasnęłam to budziłam się w nocy i przez 2 godziny nie mogłam znowu zasnąć. Jakiś czas brałam nervomix sen, ten mi bardzo pomógł, łykałam jakieś 30-40 minut przed pójściem do łóżka i zasypiałam od razu i co ważne w nocy nie budziłam się.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...