Skocz do zawartości
Forum

Jak można wyleczyć jąkanie?


Gość f...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w wieku 15lat. Posiadam wadę wymowy od młodych lat, jest to jąkanie. Kiedyś w klasach 1-3 miałem "leczoną" tą wadę u logopedy szkolnego. Lecz to nie pomogło... Staram się mówić jak najmniej, często skracam zdania lub szukam zamienników słów. Mówiłem o tym rodzicom ,ale według ich nie wymaga to wizyty u logopedy... Mówią że się wcale tak nie jąkam itd. A to jest dla mnie koszmar... Dlatego chciałbym się zapytać czy mogę na własną rękę wyleczyć tą wadę jakimiś ćwiczeniami? Czekam.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy moja rada jest na jąkanie, ale napewno na ogólne rozwinięcie mowy. Chłopie śpiewaj piosenki, angielskie, jakie zespoły lubisz. Śpiewaj emocjonalnie i intensywnie i nagrywaj to. Sprawdź, co trzeba poprawić. Opcja dwa to cytuj tekst , może być do muzyki. Nagraj to i wyciągaj wnioski. Założę się, że Twoim pierwszym błędem recytatorskim będzie zbyt szybkie mówienie.
Mowę należy ćwiczyć, a śpiew jest zdrowy i ujędrnia wewnętrzne mięśnie.
Musisz mówić i śpiewać więcej, gdyż trzeba rozruszać Twoją mowę.

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc dawno nie widziałam osoby która by się jąkała, aczkolwiek w intrenecie zapewne jest to opisane od groma. Ja z tego co wiem to to, że trzeba uważać na dzieci i psy, bo jak pies przestraszy dziecko to do końca życia może się jąkać, znam faceta to jest po 30stce i się jąka lekko, bo już ma to wbudowane. Tak więc jąkanie to zapewne efekt traumatycznego przeżycia.

Odnośnik do komentarza

syn mojej siostry strasznie się jąkał. Próbowali ćwiczyć w domu ale jednak wizyta i terapia u logopedy okazały się niezbędne. Z tego co wiem to leczyli się ośrodku LOGOS DTR na warszawskim Targówku. Śiwrtni specjaliści i szybkie terminy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...