Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego pomimo leczenia nadal mam myśli samobójcze?


Gość j...l

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ nie dostajesz leków które pomagają. Nie wszystkim pomaga to samo. Sam brałem różne leki, przeważnie niedługo 1-4 miesiące i wszystkie były do niczego. Brałem przeciwdepresyjne(np anafranil) oraz przeciwpsychotyczne(np zolafren).

Niektórzy leczą ciągle tym samym. Jeśli lekarz nie zmienia Ci leków które nie działają po 2 tygodniach radzę Ci zostawić go w spokoju, szkoda na niego czasu. Tylko niewielki procent lekarzy to osoby które chcą pomóc.

W moim przypadku jedyne co działa na depresje to lamitrin, lek na padaczkę, należy go przyjmować ze stabilizatorami nastroju, w moim przypadku kwetaplexem.

Żadne inne leki nie działały na depresję, mimo że przyjmowałem różne, a myśli samobójcze są w depresji.

Odnośnik do komentarza

no jak to dlaczego ? dziwisz się ? dlatego, że mówisz, że wszystko jest ok i leki ci pomagają co jest nieprawdą. Gdybyś powiedział, że nie pomagają dostał byś inne leki które w końcu by zadziałały. Z tego powodu jak się zachowujesz utkwiłeś w błędnym kole i z tego powodu nigdy nie wydobrzejesz.

Odnośnik do komentarza
Gość robertossss

i to jest właśnie problem z naszymi i większością lekarzy. Szukają na oślep co pomoże. A terapie trwają miesiącami lub latami. Jakiś czas temu widziałem program o lekarzu który skanował mózgi osób z z różnymi zaburzeniami i odkrył że każde zaburzenie powoduje inne "uszkodzenia" mózgu a jego terapia była o wiele skuteczniejsza od działania na ślepo. A najlepsze jest to że środowisko neurologów i innych nie psychiatrów przez wiele lat smiało się z jego podejścia, że najpierw trzeba zbadać naocznie mózg a dopiero po tym dawać leki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie jesteś szczera z lekarzem, udajesz, że wszystko jest w porządku, nie mówisz o wszystkich swoich objawach i ich natężeniu, to nie dziw się, że leczenie jest nieskuteczne. Prawdopodobnie masz źle dobrane leki. Uważam też, że oprócz farmakoterapii równolegle powinnaś korzystać z psychoterapii. Połączenie tych dwóch metod zwiększa prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...