Skocz do zawartości
Forum

Co oznaczają takie wyrzuty sumienia?


Gość T...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat. Moj problem jest dosc nietypowy. Kupilam Wczoraj obuwie i cala noc plakalam z tego powodu. Rozmyslalam czy by go nie oddac albo wymienic na inne badz na inny rozmiar.tak okropnie sie boje ze beda nie wygodne.To nie pierwszy raz kiedy po zakupie odziezy miewam wyrzuty sumienia i wpadam w panke. To okropnie meczace. Czuje sie jakbym wpadla w depresje. Ciagle chce mi sie plakac i ta mysl ze te buty sa nie takie jak trzeba nie daje mi zyc, zaslania mi caly swiat. Ciagle sie zadre

Odnośnik do komentarza

To, co odczuwasz, to nie wyrzuty sumienia i lęk przed tym, że dokonałaś złego zakupu, co raczej dysonans postdecyzyjny. Oczywiście, możesz wymienić buty na inne, ale zastanów się, czy rozwiąże to Twój problem. Dlaczego tak emocjonalnie reagujesz na dokonanie zakupu? Boisz się konsekwencji swoich wyborów? Wolisz, gdy ktoś kupuje coś dla Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Gość Magdalena654

Mysle ze gdybym wymienila na inne i byla pewna ze rozmiar sie zgadza na 100% i mi sie podobaja nie byloby tego problemu. Nie lubie jak ktos cos kupi dla mnie bo zazwyczaj ta rzecz mi sie nie podoba chodz bywa ze po pewnym czasie sie do niej przekonuje i nosze ja bez zadnych zastrzezen. Moze boje sie konsekwencji swoich wyborow, ostatnio zreszta coraz bardziej mam jakby obsesje na punkcie tych ubran. Potrafie sie przejmowac nad kupiona odzieza bardzo dlugo, np czy dobrze ze ja kupilam, lub moglam wybrac inny kolor. Jestem pewna ze to mi bardzo utrudnia zycie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...