Skocz do zawartości
Forum

Ciągły smutek


Gość 17latek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem 17-letnim licealistą.
Piszę tu, bo mam coraz większy problem z samym sobą. Od zawsze byłem samotny (nigdzie, do nikogo nie wychodziłem, moje relacje z innymi są płytkie), dotąd to nie przeszkadzało. Od 3 kl gimnaz. staje się coraz bardziej uciążliwe.
Mam bardzo niską samoocenę. Nie patrzę na siebie w lustrze. Wstydzę się swojego wyglądu, siebie, właściwie prawie wszystkiego co jest ze mną związane. Doszło do tego, że swojego głosu nienawidzę. Ciągle czasem mimowolnie patrzę na innych chłopaków i zazdroszczę im właściwie wszystkiego. Sam wówczas mam ochotę się zabić.
Od kilku tygodni walczę z myślami samobójczymi. Raz są fantazjami, raz wręcz marzeniami, a czasem wzbudzają u mnie strach. Wielokrotnie wyobrażam sobie siebie w sytuacji samobójczej. Z lękiem i beznadzieją patrzę w przyszłość. Z jednej strony chciałbym się w kimś zakochać, z drugiej samotność przygniata bardzo. Czuję, nawet teraz, pustkę w sobie. Najchętniej zapadłbym się pod ziemię, zniknął z tego świata.
Z rodzicami nie rozmawiam o tym, nie chcę ich martwić. Wszystko trzymam w sobie, bądź płaczę w poduszkę. Tyle mi zostało.
Ja już nie wiem co robić... Nawet na Boga patrzę z nienawiścią... Co robić?? :(((

Odnośnik do komentarza

Drogi 17-latku!

Objawy, o jakich wspomniałeś - myśli samobójcze, niska samoocena - mogą świadczyć o rozwoju depresji. Drogą wirtualną nie można jednak stawiać diagnoz, dlatego zachęcam Cię do rozmowy chociażby z psychologiem szkolnym. Podejrzewam, że na Twoją niską samoocenę duży wpływ ma fakt, że nie masz znajomych, osób, z którymi mógłbyś się spotkać, porozmawiać, którym mógłbyś się wyżalić. Porównujesz się do innych chłopaków, a z racji tego, że jesteś dla siebie bardzo krytyczny, Twój bilans wychodzi negatywny - oceniasz się bardzo nisko. Tak naprawdę deprecjonujesz swoje zalety albo w ogóle ich nie dostrzegasz. Zachęcam Cię raz jeszcze do konsultacji u psychologa i do przeczytania artykułu: Jak podnieść poczucie własnej wartości? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...